niedziela, 26 maja 2013

Barbara Freethy - "Na cienistej plaży"

źródło
TYTUŁ: Na cienistej plaży
AUTOR: B. Freethy
WYDAWNICTWO: Bis
DATA WYDANIA: 2012
STRON: 328


"Na cienistej plaży" to druga część serii o Zatoce Aniołów, pierwsza bardzo mnie wciągnęła, wiedziona ciekawością co może jeszcze się wydarzyć w tym małym, cichym miasteczku, oraz jakie dalsze losy spotkały bohaterów z pierwszej części, sięgnęłam po drugą część serii ...

W tej części zaledwie mamy wspomniane o kilku bohaterach i zdarzeniach z pierwszej części, jak również spotykamy kilku bohaterów z poprzedniej części ale oni są wciągnięci w bieżącą fabułę, jednym słowem nie ma nawiązania do poprzedniej części, ale mamy za to rozwinięcie kilku wspomnianych w pierwszej części wydarzeń które miały miejsce w miasteczku wcześniej.

Trzynaście lat temu w miasteczku została popełniona zbrodnia, została zamordowana piętnastoletnia Abby, której ciało znaleziono w piwnicy opuszczonego domu. Sprawcy nie odnaleziono, ale rzucono podejrzenia na chłopaka siostry Abby - Shanea. Rodzina nie poradziła sobie ze stratą córki i siostry, odsunęli się od siebie, matka wraz z Laureen i Davem wyjechali, a w Zatoce Aniołów pozostał ojciec, który ciągle wspominał Abby.
Po trzynastu latach do domu powraca Laureen, jak sama twierdzi tylko na parę dni, ma przekonać ojca do wyjazdu z nią do San Francisco, jej ojciec ma alzheimera i jego stan wymaga stałej opieki. Już podczas pierwszego dnia pobytu w Zatoce Aniołów Laureen spotyka Shanea, początkowo nieufni wobec siebie odkrywają że nadal mocno czują coś do siebie, tylko co czują? Czy to jest miłość, czy pożądania? Sprawa morderstwa Abby znowu jest w toku, pewien reżyser zainteresował się historią Abby i chce nakręcić film, co w miasteczku nie wszystkim się podoba. Wychodzą na jaw  nowe poszlaki, nowi podejrzani ... Lauren i Shanea łącza siły by odnaleźć zabójcę Abby. Lauren uważa że pamiętnik Abby pomógłby rozwiązać zagadkę jej śmierci, ale zaginął. Czy Lauren podoła wyzwaniu? Czy może narazi się na niebezpieczeństwo? Co z miłością i pożądaniem wiszącym w powietrzu?

Autorka znów zabrała mnie w cudowne miejsce, co prawda nie ma już takich barwnych opisów miasteczka i jego atmosfery jak w pierwszej części, ale czujemy ten cały klimat, anioły też już tak nie szaleją - ale się pojawiają :) W książce mamy to wszystko dzięki czemu spędzimy z książką wspaniałe i wyjątkowe chwile: miłość, pożądanie, tajemnice, zbrodnia, tęsknota. Bardzo dobra, lekka, odprężająca kobieca literatura - polecam.

Moja ocena: 5/6

Z cyklu o Zatoce Aniołów:
 1. Lato w Zatoce Aniołów
 2. Na Cienistej Plaży
 3. Trzy twarze Ewy
 4. Ukryte Wodospady
 5. Ogród tajemnic

13 komentarzy:

 1. Ostatnio mam na stosie mnóstwo takich książek, dlatego nie chcę dokładać sobie kolejnej o podobnej tematyce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam jeszcze przyjemności przeczytania Zatoki Aniołów, ale po Twojej recenzji widzę, że cała seria zapowiada się ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam jakiś czas temu o tej serii, ale nie miałam jeszcze okazji jej spotkać. Lubię jednak typową literaturę kobiecą, dlatego będę miała na uwadze ten cykl, tym bardziej, że tematycznie mnie zaciekawił.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zainteresowała mnie Twoja recenzja, jak tylko książka wpadnie mi w ręce z pewnością ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta część spodobałaby mi się chyba bardziej, niż poprzednia:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Od jakiegoś czasu poluję na pierwszą część, ale coś nie mam szczęścia. Drugi tom wydaje się również warty uwagi. Lubię takie kobiece i odprężające lektury, czasami takie historie są bardzo potrzebne :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię zaglądać do takich właśnie lektur, na pewno nie omieszkam więc przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kocham takie klimaty i kocham anioły. Jak nie przeczytać? Nie da się :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ojej, ojej ojej, jakże nie mogę się doczekać, aby przeczytać kontynuacji aniołów:) muszę sobie sprawić.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie znam Autorki, o książce też nie słyszałam, ale będę mieć ją na uwadze:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Gdyby czas dał się rozciągnąć, pewnie bym przeczytała. :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Przyznam, że wcześniej o tej książce nie słyszałam ale zainteresowałaś mnie, porozglądam się za pierwszą częścią serii :)

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...