niedziela, 19 maja 2013

Barbara Freethy - "Lato w Zatoce Aniołów"

źródło
TYTUŁ: Lato w Zatoce Aniołów
AUTOR: B. Freethy
WYDAWNICTWO: Bis
DATA WYDANIA: 212
STRON: 220

Jenna Davies wraz z córką Lexie przybyła niedawno do Zatoki Aniołów, małe, nadmorskie miasteczko. Wynajęła dom w ustronnym i cichym miejscu, nie angażuje się w życie mieszkańców, stara się być niewidoczna,  natomiast mała Lexie poznaje nowych przyjaciół i chętnie zaczyna chodzić na spotkania, co dla Jenny oznacza spotkania z innymi rodzicami i mieszkańcami miasteczka. Mimo to Jenna nie chce rzucać się w oczy - do czasu, kiedy to ratuje młodą dziewczynę przed popełnieniem samobójstwa, skacząc z molo do wody - zostaje miejscową bohaterką. Tego dnia przypadkowo na molo znajduje się Reid Tanner, dziennikarz - pracujący jako wolny strzelec, do miasteczka przyjechał za sprawą filmiki z internetu który pokazywał anioły latające nad klifem, ma zrobić o nich reportaż, ale robi Jenny zdjęcie, na co ona bardzo nerwowo reaguje. Reid wiedziony swoim instynktem dziennikarskim czuje że coś jest nie tak, próbuje się zbliżyć do Jenny. Ich słowne utarczki i przepychanki utwierdzają Reida że Jenna coś ukrywa, jest przerażona i drży o Lexie, przypuszcza że Jenna uciekła od męża który znęcał się nad nią i córką. Sprawa się komplikuje gdy Lexie wyjawia że Jenna nie jest jej mamą. Kim jest Jenna i Lexie? Dlaczego się ukrywają? Przed kim uciekają? Czy Jenna zaufa Reidowi? choć wie że on też coś ukrywa, a namiętność która rodzi się między nimi?

Anioły - czy one mają coś z tym wspólnego? Dlaczego się pojawiły? i czy są prawdziwe? Ludzie w miasteczku mówią że zjawiają się gdy ktoś potrzebuje pomocy, wskazują drogę. Miasteczko ma swoją legendę, 150 lat temu u wybrzeży rozbił się statek "Gabriella", ocalała garstka podróżnych, którzy postanowili założyć w tym miejscu miasteczko, statku nie odnaleziono do dziś, a podobno wyładowany był złotem, legenda mówi także że prawdopodobnie coś złego stało się na statku. Ocaleni dwa dni po katastrofie znaleźli na plaży niemowlę - dziewczynkę której dali na imię Gabriella, miała na stopie znamię - skrzydło anioła, mówili że to gdy anioł ratował ją z morza wziął ja za nóżkę i zostawił swój dotyk. Takie samo znamię ma Lexie - skąd? Czy Jenny i Lexie wiąże coś z Zatoką Aniołów?

Autorka zabrała mnie w cudowne miejsce, niemalże magiczne, małe nadmorskie miasteczko, gdzie społeczność żyje wspólnie, troszczy się o siebie, tajemnice, anioły, namiętność, miłość, zbrodnia - a to wszystko opowiedziane w bardzo lekki sposób, wciągający czytelnika, zapewniający dreszczyk emocji i trzymający w napięciu do ostatniej strony. Z przyjemnością sięgnę po następna część z cyklu o Zatoce Aniołów.

Moja ocena: 5/6


Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:
"Pod hasłem"

Z cyklu o Zatoce Aniołów:
 1. Lato w Zatoce Aniołów
 2. Na Cienistej Plaży
 3. Trzy twarze Ewy
 4. Ukryte Wodospady
 5. Ogród tajemnic

15 komentarzy:

 1. Już po recenzji u Agi nabrałam na nią ochoty, choć niezupełnie jest w moich klimatach, a Twoja opinia tylko mnie utwierdza w tym, że warto poszukać tej książki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie również urzekła Zatoka;) ze chęcią bym przeczytała kolejną część;) cieszę się,że Tobie również się podobała:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oo.. wydaje się ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń

 4. Mam w planach przeczytać te książkę. Podobnie jak Paula czytałam recenzję u Aguni i już wtedy nabrałam na nią ochotę:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie przepadam za książkami o aniołach, ale tej chyba dam szansę:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przydałby mi się taki czuwający nade mną anioł. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak wyżej, nie lubię książek z aniołami, ale zaintrygowałaś mnie swoją opinią i chyba się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam jakiś czas temu, wspaniały cykl :)

  OdpowiedzUsuń
 9. książka i do mnie przemówiła, jest rewelacyjnie napisana :)

  OdpowiedzUsuń
 10. przeczytałam całą serię o Zatoce Aniołów - bardzo mi się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Tez chyba się skuszę na tą serię.

  OdpowiedzUsuń
 12. Książkę czytałam i miałam podobne odczucia :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Uwielbiam, gdy w fabule pojawia się nadmorskie miasteczko. Na pewno zajrzę.

  OdpowiedzUsuń
 14. Uwielbiam takie książki i na pewno znajdzie się ona na mojej liście do przeczytania. :)

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...