piątek, 1 czerwca 2012

Camilla Lackberg - "Syrenka"

TYTUŁ: Syrenka
AUTOR: C. Lackberg
WYDAWNICTWO: CZARNA OWCA
STRON: 488
DATA WYDANIA: 2011  

W Fjällbacka w tajemniczych okolicznościach ginie mężczyzna. Mimo wysiłków Patrika Hedströma i jego kolegów z komisariatu w Tanumshede, nikt nie wie, czy zaginiony żyje, czy nie. Cztery miesiące później zostają odnalezione jego zwłoki zamrożone w lodzie. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy jeden ze znajomych zmarłego - pisarz Christian Thydell - nagle zaczyna dostawać anonimowe pogróżki. (źródło opisu - okładka książki)

Według mnie najbardziej mroczna, zarówno retrospekcje jak i całe dążenie do wyjaśnienia sprawy. Dlaczego? Ponieważ bardzo obrazowo i przejmująco były opisane .... w retrospekcji topienie małej Alicji, dziecko przy zwłokach matki .... a potem morderstwo  Christiana dziewczyny i jej dziecka .... może dlatego, że chodziło o dzieci ..... a potem wisielec na wieży.
Zakończenie też okazało się zaskakujące .... jak choroba potrafi zawładnąć naszym umysłem i pchnąć nas w otchłań ciemności ..... zemsty ..... próby odkupienia za swoje winy.
Co nie ulega oczywiście dyskusji że cała fabuła świetnie skrojona i tak jak w poprzednich częściach żeby dojść do rozwiązania trzeba sięgnąć w przeszłość..... przeszłość wyjaśni tajemnicę .... listów i morderstw. Życie prywatne bohaterów których szczegóły poznaliśmy wcześniej, się ciągną i dopełniają i powstają nowe wątki.

Jak najbardziej polecam całą sagę - tylko czytajcie po kolei .... to ważne. Polecam.

Moja ocena: 5/6

Seria o Fjallback:
  1. Księżniczka z lodu
  2. Kaznodzieja
  3. Kamieniarz
  4. Ofiara losu
  5. Niemiecki bękart
  6. Syrenka
  7. Latarnik
  8. Fabrykantka aniołków
  9. Pogromca lwów


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...