sobota, 30 czerwca 2012

Nancy Delvaux, Aline de Petigny - "Kamilka chce mieć pieska"

TYTUŁ: Kamilka chce mieć pieska
AUTOR: Nancy Delvaux, Aline de Petigny
WYDAWNICTWO: Grafag
STRON: 16
DATA WYDANIA: 2011  

Od jakiegoś czasu Kamilka marzy o piesku. Mówi o nim rano, po południu i wieczorem, a w nocy o nim śni. Ale mama i tata nie chcą się na to zgodzić.

Krótka, zabawna, fajna historyjka, odpowiadająca dziecku na pytanie "Dlaczego nie możemy mieć pieska?". W książeczce mała Kamilka poznaje jak odpowiedzialne jest zajmowanie się małym pieskiem i ile trzeba w to włożyć pracy, że to nie tylko zabawa. W książeczce są bardzo kolorowe, wesołe obrazki.

źródło zdjęcia: strona wydawcy

Jak to bywa, Kamilka jako mała dziewczynka ma dużo problemów i pytań, które zadaje, ale o tym możemy się dowiedzieć z innych książeczek. Kamilka tak jak Martynka ma całą swoją serię przygód, choć stwierdzam że skierowana jest do mniejszych dzieci.Oto kilka przykładowych bajek z serii o Kamilce :) Miłego czytania.

6 komentarzy:

 1. Idealna dla mojej kuzyneczki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja córka wyłowiła ją na bibliotecznej półce i już chce następne, mimo że jest starsza podobała się jej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie wczoraj wypożyczyliśmy z synkiem "Kamilka nie chce spać" Świetne książeczki, które w mądry sposób tłumaczą ważne sprawy. Powiem szczerze, że specjalnie sięgnęłam po tę książeczkę, bo mój Tymek ma duże problemy ze spaniem. Liczę na to, że dzięki Kamilce zrozumie, że żeby mieć siłę na zabawę trzeba się czasem przespać:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałyśmy chyba "Kamilka mówi brzydkie słowa", ale szału nie było :)

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...