wtorek, 12 czerwca 2012

Ewa Ostrowska - "Pamiętaj o Róży"

TYTUŁ: Pamiętaj o Róży
AUTOR: E. Ostrowska
WYDAWNICTWO: SKRZAT
STRON: 252
DATA WYDANIA: 2008  

Karolowi Borowieckiemu, właścicielowi luksusowej białej willi z różanym ogrodem, podrzucane są karteczki-wyroki, karteczki ostrzeżenia z ręcznie wykaligrafowanym tekstem: PAMIĘTAJ O RÓŻY, które budzą w nim potworny strach. Podczas uroczystej kolacji w dziwnych okolicznościach jego młoda żona zostaje zamordowana. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi. Co stoi u źródeł oszustw, szantaży i zbrodni? Czy prokurator Dolecki i kapitan milicji Żabicki odkryją tajemnicę, którą skrywa w sobie biały dom tonący w czerwieni róż? I czy ona okaże się kluczem do rozwiązania zagadki morderstwa? (źródło opisu)

Dobry kryminał osadzony w czasach PRL-u, więc mamy milicję, Pewexy ... brak telefonów komórkowych, a żeby zadzwonić trzeba szukać stacjonarnego ... to były czasy?

Karol Borowiecki mężczyzna niemal że idealny, zapatrzony w siebie i pewny ... popełnił zbrodnię ... a teraz ktoś chce mu o niej przypomnieć ... zniszczyć go ... podejrzewa żonę, ponieważ ona zaczyna coś podejrzewać ... czy dobrała się do jego tajemnicy ... jego sprytnie schowanej tajemnicy ... niszczy Annę i chce ją wykorzystać do swoich niecnych planów ... usunięcia jego drugiej żony ... ale jego sprytny plan nie został przez niego zbyt dokładnie zaplanowany ... nie przewidział wszystkiego ... sprawę morderstwa prowadzi młody prokurator Dolecki i kapitan Żabicki ... oni zaczynają mu deptać po piętach ... zataczają krąg ... a róże ... kto wysyła ... czy poznanie tajemnicy róż z liścikiem pomoże wyjaśnić te zbrodnie?

Może nie jest to kryminał przez duże K, ale spokojnie można przeczytać w letni wieczór.

Moja ocena: 4/6


3 komentarze:

 1. Ja znajdę to przeczytam. Choć specjalnie szukać nie będę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam inną książkę tej autorki, była całkiem dobra, to może skuszę się i na tą. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję że wpadną mi w ręce inne książki tej autorki - dzięki i pozdrawiam :)

   Usuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...