sobota, 16 czerwca 2012

Alex Kava - "Zabójczy wirus"


TYTUŁ: Zabójczy wirus
AUTOR: A. Kava
WYDAWNICTWO: MIRA
STRON: 352
DATA WYDANIA: 2008

W najnowszym, mrożącym krew w żyłach thrillerze autorki bestsellerów Alex Kavy agentka specjalna FBI Maggie O'Dell poszukuje zabójcy, który wcale się nie ukrywa. 

 Pewnego dnia do Akademii FBI w Quantico trafia pudełko z pączkami, a w nim list z pogróżkami terrorysty. Maggie O'Dell i dyrektor Cunningham natychmiast przystępują do akcji... i wpadają w pułapkę zastawioną przez zbrodniarza.

 Sądząc z taktyki mordercy, jest on zafascynowany zbrodnią doskonałą, pała żądzą zemsty, a jego broń to śmiertelny wirus. Choć ofiary wydają się przypadkowe, w rzeczywistości wybiera je z wielką precyzją. 

Agentka O'Dell wie, jak funkcjonuje umysł zbrodniarza, bez względu na to, czy jest on perwersyjnym pedofilem, czy szalonym seryjnym mordercą. Zamknięta w izolatce wojskowego instytutu badawczego stara się znaleźć jakiś trop. Czekając na wyniki swoich badań, usiłuje pomóc agentowi Tully'emu w rozwikłaniu sprawy. Każde kolejne zakażenie grozi wybuchem epidemii. Maggie zdaje sobie sprawę, że ona i jej szef mogą nie doczekać chwili, gdy okaże się, kim jest ten najbardziej niebezpieczny zabójca...  

Recenzja będzie krótka, bo i nie ma co się rozpisywać ... notka wydawcy jest dokładna i przedstawia to czego mamy się spodziewać po książce. Do tej pory przeczytałam trzy książki Pani Kavy i chętnie sięgnęłam po tę książkę, choć powiem że poprzednie bardziej mi się podobały, ale ta też jest dobra. Czyta się szybko, łatwo i lekko ... wciągająca intryga ... kartki pełne napięcia ... akcje, które dzieją się szybko. Pani Kava raczy nas dobrym thrillerem, a że ma lekką rękę do pisania, to i czyta się przyjemnie. Na pewno sięgnę po inne książki tej autorki.

Moja ocena: 4/6

2 komentarze:

  1. Bardzo lubię książki Alex Kava. Zabójczy wirus podobał mi się, ale bez jakiejś ekstazy czytelniczej:) Ot tak, jak napisałaś autorka ma lekkie pióro i czyta sie doskonale.

    OdpowiedzUsuń
  2. dzięki Twojej recenzji wiem, co warto, czego nie warto czytać

    OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...