wtorek, 22 maja 2012

Ewa Kopsik - "Układ z Panem Bogiem"

TYTUŁ: Układ z Panem Bogiem
AUTOR: E. Kopsik
WYDAWNICTWO: Replika
STRON: 308
DATA WYDANIA: 2012  

To uparcie nieidealne życie…
Krystyna od zawsze uwielbiała otaczać się rzeczami delikatnymi i kobiecymi, a studiując malarstwo stworzyła swój własny kanon piękna.
 Niestety, jej córka jest zupełnym przeciwieństwem obrazu, który sobie wyśniła. Mimo licznych prób, kobieta nie potrafi pokochać dziewczynki, która jest tak bardzo nieidealna, tak bardzo... niepasująca na córkę artystki.Wytchnienie od codzienności – córki, męża, teściowej – znajduje w malarstwie i ramionach innego mężczyzny.Dopiero pewien wypadek zmusi Krystynę do przemyśleń i zawarcia dziwnego paktu... z samym Bogiem.
Czy jednak cena, jaką przyjdzie jej zapłacić, nie okaże się zbyt wysoka? (źródło opisu - okładka książki)

Jest mi naprawdę przykro, bo pozytywnie nastawiłam się do przeczytania tej książki, tym bardziej że widziałam na jej temat dość pozytywne recenzje na LubimyCzytać, ale nie dałam rady. Podchodziłam do niej trzy razy .... i klapa .... książka jest da mnie za trudna, trudny język przez który trudno było mi się przebić, z mojej strony brak zrozumienia dla Krystyny ..... dla jej postępowania .... brak miłości do swojej córki (choć tak naprawdę nie wiem czy nie nadejdzie - doszłam do 101 strony) .... romans z jakimś poetą .... nastawienie że ja jestem artystką dlaczego mnie nie podziwiają .... a córka ..... a w tym wszystkim Bóg. Po prostu nie dałam rady, książka dla mnie jak pisałam trudna, trudny język i .....przygnębiająca.
Niestety niedoczytana - czy do niej wrócę ..... raczej nie.

Moja ocena: 1/6

2 komentarze:

  1. O, wielka szkoda, ja akurat mam dobre zdanie o tej autorce i bardzo jestem tej książki ciekawa...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Powiem szczerze że to było moje pierwsze spotkanie z Panią Kopsik, może drugie będzie bardziej owocne :)

      Usuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...