niedziela, 6 maja 2012

Cała Polska Czyta Dzieciom


                 Cała Polska czyta dzieciom 

to kampania o której chyba wszystko wiemy, o której od czasu do czasu gdzieś usłyszymy, ale na pewno warto o niej pamiętać i przypominać :)
Kampania społeczna "Cała Polska czyta dzieciom", rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom", kampania ma na celu zachęcanie, rodziców, opiekunów, nauczycieli do codziennego czytania dzieciom dla przyjemności - 20 minut dziennie. Codziennie! Czytanie dziecku to skuteczna metoda na wspomaganie rozwoju umysłowego, społecznego i moralnego dziecka, jednocześnie Fundacja zachęca rodziców do kontrolowania ilości i jakości programów telewizyjnych, gier komputerowych, internetu. Inicjatorką kampanii była Pani Irena Koźmińska, założycielka i prezes Fundacji  ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. 

W 2001 roku zobaczyliśmy po raz pierwszy w telewizji spot reklamowy kampanii, w której to dziecko podchodzi do ojca, który ogląda telewizję i pyta "Tato, a czy ty umiesz czytać". Wtedy wielu artystów, dziennikarzy, wydawców, bibliotekarzy, sportowców, polityków przyłączyło się do wspierania kampanii i propagowania czytania dzieciom - 20 minut dziennie. Codziennie!


Później pojawiły się inne reklamy telewizyjne min: "Męskie Rozmowy", "Czy jest Harry Potter?", "Rodzinka", "Strychostrachy", w których znane osoby czytały dzieciom. Następnym posunięciem były teledyski w wykonaniu znanych ze scen muzycznych i aktorskich min: Z. Zamachowski, M. Rodowicz, E. Flinta, P. Fronczewski, M. Jeżowska i inni.


Mam nadzieję że wszystkie te kampanie zachęcające do czytania dzieciom, będą w naszych głowach się kłębić i przypominać, że skoro my kochamy czytać, wpoimy to i naszym dzieciom. Niech kolorowy świat fantazji otwiera się i przed nimi, daje im radość i pobudza ich wyobraźnię. Niech w  przyszłości nasze dzieci sięgają same po książki i czytają swoim dzieciom.

           Pamiętajmy - 20 minut dziennie. Codziennie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...