czwartek, 2 lipca 2015

Tomasz Sekielski - "Sejf 3. Gniazdo kruka"

źródło
TYTUŁ: Sejf 3. Gniazdo kruka
AUTOR: T. Sekielski
WYDAWNICTWO: Rebis
DATA WYDANIA: 2014
STRON: 328


Po zamachu w stacji DTV - tajna "Sekcja 1" zostaje zlikwidowana, ale w rzeczywistości jeszcze bardziej utajniona, część pracowników przeszła na emeryturę i zatrudniła się w firmie ochroniarskiej ARX, która tak naprawdę jest właśnie utajnioną "1". Wiele głów w polityce poleciało, zmienił się rząd, mamy nową panią premier, Artur Solski trafia do zakładu psychiatrycznego na obserwację, faszerowany lekami nie ma kontaktu z rzeczywistością. A co dzieje się wkoło? Porwania, zabójstwa, szantaże, gra służb specjalnych i polityków, a to wszystko po to by zdobyć skrzynie Saddama - złoto i informacje, które dla niektórych są cenniejsze niż samo złoto, dla których nie wahają się zabić.  Do tego trwają łowy na "Kruka" - rosyjskiego szpiega który osiadł wysoko w polskiej polityce, wiedzą kim jest, ale czy na pewno to on? Czy może jest ktoś groźniejszy? Czy prawda ujrzy światło dzienne? Czy jednak wszystko zostanie nadal ukryte? Polityka, szpiedzy, tajne służby - oni nigdy się nie poddają, walczą o swoje? Kto tym razem wygra?

Nie wiem czy nie przedstawiłam fabuły zbyt chaotycznie, ale tak właśnie było. Dużo się działo, szybko, zawile, trupy, seks, narkotyki, walka o władzę, haki - i o ile poprzednie dwie części (o nich TUTAJ) bardzo mnie wciągnęły i dostarczyły mi ogromnych dawek emocji i adrenaliny, tak niestety ta część nie powaliła mnie na kolana, nie wciągnęła, nie było zapowiadanego i oczekiwanego WOW. Co prawda miejscami akcja wciągała i wyczekiwałam co będzie dalej, a niestety w innych miejscach nudziło mi się i dłużyło. Tak jak i w poprzednich częściach język prosty, ale niestety bardzo siarczysty, wulgaryzmy były niesmaczne i było ich za dużo, w poprzednich częściach również były ale było ich mniej i w całości fabuły i języka nie były tak widzialne, całość czyta się w miarę szybko. Na pewno każdy kto czytał dwie poprzednie części musi przeczytać i tą, by dowiedzieć się kto? co? i dlaczego? choć chyba nie do końca poznamy odpowiedzi na wszystkie pytania, a samo zakończenie postawi przed nami nowe pytania.

Moja ocena: 3,5/6


Książkę przeczytałam w ramach wyzwań:11 komentarzy:

 1. Nie mam na tę książkę ochoty ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro książka momentami Cię wynudziła, to nie zagości ona na mojej półce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam dwóch poprzednich części, więc wszystko przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że trzecia część jest słabsza. I tak jeszcze nie przeczytałam pierwszych dwóch.

  OdpowiedzUsuń
 5. Też nie znam poprzednich części, ale jestem ciekawa jak Siekielski poradził sobie z fikcją literacką :)
  /Pozdrawiam,
  Szufladopółka

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda, że mniej Ci się podobała, ale i tak jestem jej ciekawa. A póki co, przede mną drugi tom.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam cyklu i póki co nie mam na niego ochoty :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam poprzednich części, więc na pewno nie zacznę od tej;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie ciągnie mnie do niej zupełnie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam jedynie pierwszą część, ale przymierzam się do drugiej ;)

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...