sobota, 18 lipca 2015

Steve Berry - "Królewski spisek"

źródło
TYTUŁ: Królewski spisek
AUTOR: S. Berry
WYDAWNICTWO: Sonia Draga
DATA WYDANIA: 2014
STRON: 456


Cotton Malone wraz ze swoim synem Garym postanawiają spędzić razem Święto Dziękczynienia u Cottona w Danii. Dla obu będą to wyjątkowe święta, w czasie których planują męskie rozmowy. Obaj dowiedzieli się że nie są biologiczną rodzoną - Pam (żona Cottona) przed szesnastoma laty miała romans, którego owocem jest Gary, dla obu był to szok, ale uważają że to nie ważne przecież są ojcem i synem. Trapi ich jeszcze jedno - Pam nie wyjawiła nazwiska ojca Gary'ego - dlaczego?  
Jednak przed przystąpieniem do świętowania, muszą w drodze z Atlanty do Kopenhagi, zrobić przestój w Londynie, mają tutaj dostarczyć piętnastoletniego Iana Dunne, który jest poszukiwany w Anglii. Nawet nie spodziewają się co ten przystanek im przyniesie, a będzie się działo dużo. Szpiedzy, pościgi, walka, kradzieże, podchody, tajne bractwo, służby specjalne nie tylko angielskie ale i USA, ucieczki, sekrety i najważniejsze - historyczna intryga, której ujawnienie może spowodować poważne konsekwencje nie tylko dla Anglii - krótko mówiąc "Królewski Spisek" - który miał miejsce za panowania Tudorów, a dokładniej Elżbiety I. 
Tak naprawdę całe pojawienie się Cottona z Garym w Londynie było ukartowane z góry, szef wywiadu i główny dowodzący operacją "Królewski spisek"  - Blake Antrim sprowadził ich do Londynu by wykorzystać ich w swojej grze i zbliżyć się do syna - Gary'ego.  
Czy szyfr zostanie złamany? Czy odczytają tajny dziennik? Czy prawda ujrzy światło dzienne? Czy Gary zrozumie co jest dla niego najważniejsze? 

Kolejna książka z przygodami Cottona Malone (TUTAJ o innych), tym razem wraz z Cottonem przemierzamy Londyn i jego najważniejsze historyczne miejsca, również wciągamy się w relacje rodzinne w Dynastii Tudorów. Na pierwsze miejsce wysuwa się Elżbieta I, która dożywszy swoich siedemdziesięciu lat nigdy nie wyszła za mąż i nie powiła następcy tronu - dlaczego? Teorie spiskowe czy fakty dotyczące królowej i całej dynastii. Podobnie jak w poprzednich częściach na końcu książki autor wyjawia nam co jest prawdą a co fikcją. Powieść - świetnie skonstruowana, trzymająca w napięciu, z wartką akcją i rewelacyjnie wplecionym wątkiem historycznym, język prosty, czyta się szybko. Lubię serię o Cottonie Malone, jeżeli czujecie że to mogą być i Wasze klimaty to gorąco zachęcam - przygoda,  akcja, adrenalina, historia - z taką mieszanką nie można się nudzić. Gorąco polecam.

Moja ocena: 5/6

Książkę przeczytałam w ramach wyzwań:


6 komentarzy:

 1. Widzę, że sukcesywnie sięgasz po tę serię :) Może kiedyś i ja przekonam się, czy są to moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wartka akcja mnie zawsze pociąga. Chętnie zajrzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawie zapowiada się ta część serii.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam serii o Cottonie Malone, ale obecnie mam inne plany czytelnicze, więc jednak spasuje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Historyczne miejsca kuszą mnie jak najbardziej:)

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...