poniedziałek, 6 lipca 2015

Spacer po Częstochowie.

Nie było mnie parę dni, bo pojechaliśmy na małe wakacje (od piątku i dziś wróciliśmy), a dokładniej na zaplanowaną na ten rok wizytę u Matki Boskiej Częstochowskiej by jej podziękować i prosić o dalszą opiekę. Cała nasza pielgrzymka udała się, ale upał dawał w kość. Jednak niczym dotarliśmy na Jasną Górę, spacerowaliśmy uliczkami Częstochowy. Zobaczcie co i kogo spotkaliśmy :)

fot. Melania K.
Fontanna - dziewczynka z gołąbkami, uśmiechnięta, zachęcająca do podejścia i zamoczenia rak, ochłodzenia się w tak upalne dni.fot. Melania K.W alei Najświętszej Marii Panny, na  ścianie jednego z budynków, zobaczyliśmy mural Wieża Babel, piękna i malownicza.fot. Melania K.Ratusz w Częstochowie.


fot. Melania K.


Ławeczka z wizerunkiem Marka Perepeczki, 


fot. Melania K.


oraz ławeczka z wizerunkiem poetki Haliny Poświatowskiej.


fot. Melania K.Aleja Najświętszej Marii Panny prowadząca prosto na Jasna Górę.


fot. Melania K.


Pomnik Jana Pawła II na murach Jasnej Góry.


fot. Melania K.
XIV stacja Drogi Krzyżowej - Jezus złożony w grobie.


Zapowiadają że upał na zelżyć i dobrze, nie lubię takich gorących dni, nie mam wtedy siły na nic, nawet na czytanie :) Jednak w drogę zabrałam ze sobą jedną książkę i udało mi się ją przeczytać - "Prymas w Stoczku" - Pawła Zuchniewicza, niedługo kilka słów o niej.
8 komentarzy:

 1. Odwiedziłem to miasto w zeszłym roku, dokładnie sam klasztor, który jest bardzo ładny :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. W Częstochowie byłam jedynie w czasach szkolnych, tak więc trochę czasu już minęło. Z chęcią ponownie się tam kiedyś wybiorę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja siostra studiowała w Częstochowie, więc kiedyś bywałam tam często. Ale lata minęły od ostatniego razu.

  OdpowiedzUsuń
 4. W taki upał to mi też się nic nie chce robić, jedynie położyć się, w jakiś sposób odgrodzić od słońca i trochę poczytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Do Częstochowy mam całkiem niedaleko ;). Może się wybiorę jak się zrobi trochę chłodniej :).

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna wyprawa. Na Jasnej Górze byłam parokrotnie, nigdy jednak nie chodziłam po samej Częstochowie, więc Twoje zdjęcia z chęcią podziwiałam. Swoją drogą świetne pomniki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Do Częstochowy nie mam tak daleko. Muszę się tam wybrać, dawno bowiem tam nie byłam.

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja na razie mam wizytę na Jasnej Górze cały czas w planie. Na razie tylko tam bywam wirtualnie....Byłam tam ale w latach 70-tych i tylko przejazdem....

  Piękny wypad zaliczyliście rodzinnie....

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...