niedziela, 26 kwietnia 2015

James Rollins - "Ołtarz Edenu"

źródło
TYTUŁ: Ołtarz Edenu
AUTOR: J. Rollins
WYDAWNICTWO: Albatros
DATA WYDANIA: 2011
STRON: 440


Lorna Polk jest lekarzem weterynarii, odbywa staż w Ośrodku Badawczym Gatunków Zagrożonych ACRES w Nowym Orleanie. Mieszka w domu rodziców razem z bratem Kylem. Pewnego dnia po sztormie zostaje wezwana przez Straż Graniczną do porzuconego statku, na którym znajdują się dziwne zwierzęta. Po przyjeździe Lorna odkrywa nie tylko kilka gatunków które już dawno wyginęły, ale także Jacka - brata swojego byłego, nieżyjącego, chłopaka, ich oboje łączy mroczna tajemnica śmierci Toma. Ku ich przerażeniu stwierdzają że jedno ze zwierząt wydostało się na zewnątrz, to duże zwierzę - biały jaguar, który zabija szybko, zwinnie i inteligentnie. W tym samym czasie łódź ze zwierzętami wybucha, zabezpieczenie? ktoś chciał w razie wpadki zatrzeć za sobą ślady, kto i dlaczego? Ale teraz mają większe zmartwienie, znaleźć i unicestwić białego jaguara, podążają jego śladem, a on znaczy swój teren zabijając  napotkanych ludzi, teraz wybiera się na prawdziwe polowanie - obóz skautów. Czy zdążą dotrzeć do obozu i ochronić znajdujących się tam ludzi i dzieci? Te zwierzęta to nawrót natury, czy  ludzka ingerencja w ich DNA? Po co i dlaczego? dla pieniędzy? a może chodzi zupełnie o coś innego.

Bardzo lubię J. Rollinsa i jego książki o grupie SIGMA Force (TUTAJ kiedyś wspomniałam o tych książkach), tym razem jednak nie o tej grupie ale również liczyłam na brawurową i ciekawą akcję, ale niestety powiem tak, nie tego się spodziewałam co dostałam. Była: szybka akcja której tempo nie spadało od początku do końca, w miarę ciekawie poprowadzona fabuła,  wątek miłosny - co mnie zaskoczyło u Rollinsa bo było miejscami ckliwie, niebezpieczne i brawurowe akcje, sam temat genetyka i ingerencja w DNA był dość interesujący - choć stwierdzam że jak na mój gust za dużo informacji, opisów i specjalistycznych haseł. Czytało się szybko ale niestety całościowo wypadło blado i nudnawo w porównaniu do innych książek autora, po prostu nie porwała mnie i jeżeli nie czytaliście jeszcze nic tego pisarza nie zaczynajcie od tej książki - niestety z dotychczas przeczytanych najsłabsza.

Moja ocena: 3,5/6


Książkę przeczytałam w ramach wyzwań:
"Z półki"


5 komentarzy:

 1. O autorze nigdy nawet nie słyszałam, ale już sama fabuła powieści nie do końca mnie zainteresowała, niestety. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W takim razie nie zajrzę do tej książki, zacznę od zupełnie innej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie kojarzę ani pisarza, ani serii. Zacznę w takim razie w razie co od innej powieści.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam ani o książce, ani autorze. Myślę, że nie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...