środa, 22 kwietnia 2015

Agnieszka Olejnik - "Dante na tropie"

źródło
TYTUŁ: Dante na tropie
AUTOR: A. Olejnik
WYDAWNICTWO: Wydawnictwo Literackie
DATA WYDANIA: 2015
STRON: 372

"Zamykam oczy. Sielskie miasteczko przestaje być sielskie, 
pod gładką taflą spokojnego jeziora czają się oślizgłe potwory" [1]

Anna Drozd przeprowadziła się do Solca już prawie trzy lata temu, uciekła z Poznania do małego i cichego miasteczka, poraniona, szukająca samotności. Kupiła starą willę na uboczu, wyremontowała ją i zamieszkała razem z Dante - swoim pupilem wyżłem, w miasteczku pracuje jako bibliotekarka. Podczas jednego ze spacerów Dante nieoczekiwanie przynosi jej prezent - ucięty ludzki palec, Anna jest przerażona i pędzi na komisariat gdzie składa zeznania, od tej pory staje się bardziej znana w miasteczku i nie może już stronic od ludzi, sami ją odwiedzają. Przybyli policjanci przeszukują lasek (jeden z nich bardzo mocno zainteresował się Anną) i znajdują zwłoki pana Tomasza, przyjaciela i ogrodnika Anny, która jest wstrząśnięta jego śmiercią, jednak jak pokazują czynności śledcze nie było to morderstwo a zgon naturalny. Jednak wgryzając się w życie pana Tomasza Anna coraz bardziej odczuwa że to nie była przypadkowa śmierć, tym bardziej że dochodzi do następnych, tym razem wiadomo to morderstwa. Dziwne jest to że giną ludzie z którymi Anna chciała porozmawiać, którzy chcieli jej coś opowiedzieć, do jej domu było włamanie i próba otrucia Dantego. Czy Anna jest w niebezpieczeństwie? Czy rozwiąże zagadkę tajemniczych śmierci? Czy przystojny pan komisarz ochroni Annę? Oj tak przystojny, Anna o nim myśli i marzy, ale czy ich drogi się zejdą prywatnie? Kto zabija i dlaczego? 

Książka z tych jakie lubię czyli lekka, łatwa i przyjemna :) Znajdziemy tu kryminał i romans, co prawda na okładce napis głosi "Mroczny kryminał i namiętny romans w jednym!" o tak, namiętny romans jak najbardziej tak był (choć miejscami czułam za dużo słodyczy), ale co do tego mrocznego kryminału to nie przesadzajmy, po prostu mamy fajny i ciekawy wątek kryminalny, który autorka w bardzo interesujący sposób prowadzi, choć w pewnym momencie zaczynamy już przeczuwać kto może być głównym podejrzanym. Do tego małomiasteczkowa społeczność, gdzie wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą, ale każdy chowa swoje własne tajemnice, język prosty, ciekawe dialogi, miejscami z humorem, czyta się szybko, choć zostało pytanie na które chciałam poznać odpowiedź, a jej nie uzyskałam - szkoda. Kryminał i romans w jednym, książka lekka i przyjemna, w sam raz na relaksujący wieczór - polecam. 

Moja ocena: 4,5/6

[1] Agnieszka Olejnik "Dante na tropie", Wydawnictwo Literackie, 2015, str. 77

Książkę przeczytałam w ramach wyzwań:


10 komentarzy:

 1. Bardzo bym chciała przeczytać tę książkę, ale to może dopiero za jakiś czas, bo teraz poluje na najnowszą powieść autorki, której premiera jest już tuż, tuż.

  OdpowiedzUsuń
 2. Siostra ma wszystkie książki z serii z fasonem. Ta całkiem jej się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak najbardziej książka dla mnie :) Kusi od dnia premiery :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam od dawna w planach tę książkę. Czuję, że przypadnie mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mnie ciekawi pióro tej autorki:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka bardzo mi się podobała i czekam na kolejne tej autorki:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem ciekawa Dantego, mam nadzieje, że kiedyś przeczytam, szkoda, że ten kryminał jest mniej mroczny, a romans przesłodzony.. no nic, może jednak będzie dobrze:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyznam, że książkę chętnie przeczytałabym, choćby ze względu na... psa. No i to imię literackie. W mojej rodzinie na stanie jest kot, który wabi się Gogol. ;)

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...