środa, 5 czerwca 2013

Barbara Freethy - "Trzy twarze Ewy"

źródło
TYTUŁ: Trzy twarze Ewy
AUTOR: B. Freethy
WYDAWNICTWO: Bis
DATA WYDANIA: 2012
STRON: 336

Cudownie było ponownie wrócić do Zatoki Aniołów, małego, nadmorskiego miasteczka, gdzie ludzie są sobie życzliwi, a życie płynie swoim rytmem. Gdzie znów spotkaliśmy się z poznanymi wcześniej bohaterami, oraz poznajemy nowych, gdzie Anioły czuwają nad miasteczkiem i jego mieszkańcami.

Do miasteczka przeprowadziła się Brianna Kane z synem Lucasem, smutna to była dla niej przeprowadzka, pochowała swojego nieżyjącego męża, Dereka, który urodził się w Zatoce. Derek zginął w więzieniu, a trafił tam za sprawą swojego przyjaciela z dzieciństwa - Jasona Marlowa, który teraz jest w miasteczku policjantem. Jason prowadził śledztwo w sprawie kradzieży z miejscowego muzeum bardzo cennych płócien zatytułowanych "Trzy twarze Ewy", głównym podejrzanym był Derek i wszystkie dowody na niego wskazywały. Brianna chce udowodnić że Derek tych płócien nie ukradł, zaczyna swoje własne śledztwo, ale napotyka wiele niejasności, odkrywa nowe twarze Dereka, zaczyna wątpić w jego niewinność. Jason zasiewa w niej ziarno niepewności, jednocześnie czują że gdy są blisko siebie, to tak jak by powietrze było naładowane, przelatują im ciarki po plecach, pragną siebie, budzi się w nich uczucie którego się boją. Jason wie czego chce, Brianna boi się skrzywdzić rodziców Dereka, ale już jest za późno, oboje czują że znaleźli bratnie dusze. Brianna dostaje list od Dereka, a w nim jego szkice, jak się okazuje bardzo ważne szkice ze wskazówkami, zostają odnalezione kopie obrazów - w domu Jasona, śledztwo zostaje wznowione. Czy Briannie uda się udowodnić niewinność Dereka?  Czu uczucie Jasona i Brianny wygra? 

Jak już wspomniałam cudownie było ponownie odwiedzić Zatokę Aniołów, w tej części Anioły nie szalały, ale czuć było ich obecność. Zakończenie pozostawiło wiele pytań, ale to przecież nic innego jak ponownie zaproszenie do miasteczka. Podobały mi się na końcu tej części listy mieszkanek Zatoki, bohaterek wszystkich trzech części, które opowiadały jak potoczyło się ich życie i co mają w planach. Nie wiem jak Wy, ale ja czekam na następne spotkanie z mieszkańcami Zatoki Aniołów, chętnie ponownie odwiedzę to miasteczko.  Gorąco i Was zachęcam do odwiedzenia tego miasteczka.

Moja ocena: 5/6


Książkę przeczytałam w ramach wyzwania "Trójka E-Pik"
(książka z motywem anioła)

Z cyklu o Zatoce Aniołów:
 1. Lato w Zatoce Aniołów
 2. Na Cienistej Plaży
 3. Trzy twarze Ewy
 4. Ukryte Wodospady
 5. Ogród tajemnic

13 komentarzy:

 1. Ja również poznałabym mieszkańców Zatoki Aniołów.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja nie miałam okazji poznać tego miasteczka - póki co. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooooo teraz ja Tobie zazdroszczę, pokochałam Zatokę Aniołów, doczekać się nie mogę kiedy będę miała kolejną część:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka wydaje się być bardzo interesująca. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę przyznać, że okładka tej książki jest cudowna. Nie znam wprawdzie tej serii, ale zapowiada się ona niezwykle obiecująco, wiec może kiedyś się na nią skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi bardzo romansowo, więc chyba spasuję.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiedziałam, że mogę mieć trzy twarze :P A tak poważnie, może kiedyś się skuszę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Co do Zatoki Aniołów to mam spore wątpliwości. Niby wszystkie te pozytywne recenzje są bardzo zachęcające, ale nie czuję się do końca przekonana.

  OdpowiedzUsuń

 9. Wymieniła się ostatnio na LC na pierwsza część tej serii i oczywiście zamierzam ją przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Też nie znam tej serii, ale może dam się namówić:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawi mnie jak spodoba Ci się "Pola", którą mam na swojej półce :)
  Niecierpliwie czekam na recenzję - a co do tej książki - nie mialam jeszcze z nią przyjemności :)

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...