poniedziałek, 10 czerwca 2013

ks. Roman Bogacz - "Cuda w Starym Testamencie"

źródło
TYTUŁ: Cuda w Starym Testamencie
AUTOR: ks. Roman Bogacz
WYDAWNICTWO: Wydawnictwo M
DATA WYDANIA: 2013
STRON: 64


Cud - (z łac. dziwić się) w wielu religiach określenie niecodziennego, nieprawdopodobnego zjawiska lub zdarzenia, którego nie da się racjonalnie wytłumaczyć, odwołując się do zjawisk naturalnych i innych znanych człowiekowi praw natury.

"W Biblii jedynym stwórcą cudownego działania jest Bóg. On jest Stwórcą świata i wszystkiego, co jest na świecie."[1]

Ks. Roman Bogacz przedstawia nam album - książkę, w której to w bardzo lekki i  łatwy sposób przybliżone są nam cuda Starego Testamentu takie jak: plagi egipskie, przejście przez Morze Czerwone i Jordan, wskrzeszenia i uzdrowienia, a także cudowne rozmnożenia jak nie kończący się dzban oliwy i mąki.
Na początku każdego cudu mamy  wstęp - opis cudu ze Starego Testamentu, a następnie wytłumaczenie danego zjawiska i  porównania do istniejących ówcześnie zjawisk atmosferycznych, nie każdy cud da się w racjonalny sposób wytłumaczyć, widać w każdym rękę Boga, jego interwencję, byśmy pojęli jak jest wielki.

"Z biblijnego punktu widzenia cudem jest Boże działanie, przez które daje On znać człowiekowi, że jest obecny w jego życiu."[2]

Jak już wspomniałam opisy i wyjaśnienia są bardzo prostym i łatwym językiem, nie ma trudnych znaczeń czy dziwnej terminologii. Na uwagę zasługuje bardzo piękne wydanie tego albumu, gruba okładka, w środku kartki z kredowego papieru, bardzo piękne zdjęcia, które oddają charakter każdego cudu. Album - książka jak najbardziej godna polecenia nie tylko dla pięknych zdjęć, ale również aby dowiedzieć się w przystępny sposób więcej o cudach Starego Testamentu.

fot. Melania

fot. Melania
fot. Melania
fot. Melania

[1] ks. Roman Bogacz "Cuda w Starym Testamencie", Wydawnictwo M, 2013, str. 6
[2] tamże str. 6

Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję pani Dorocie z Wydawnictwa M


8 komentarzy:

 1. Wspaniałe ilustracje! Jeśli treść jest równie ciekawa, to z chęcią oddam się lekturze. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wydaje się być ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię książki o tej tematyce, a jeszcze piękne ilustracje!:) Jeżeli będę miała możliwość z chęcią zakupię Cuda.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tym razem to nie moja tematyka. Ale polecę mojej ciotce tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja raczej też spasuję. Ale pozycję zapamiętam, bo to klimaty mojego taty, więc może mu ją kiedyś sprezentuję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie moja sfera zainteresowań.

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...