środa, 12 września 2012

Adam Bahdaj - "Pilot i ja"

źródło
TYTUŁ: Pilot i ja
AUTOR: A. Bahdaj
WYDAWNICTWO: Nasza Księgarnia
STRON: 24
DATA WYDANIA: 1985  

Mały Waluś uwielbia wszelki machiny latające, samoloty, śmigłowce, szybowce, bombowce i inne, ma wyklejony cały pokój rysunkami i wiele modeli. Bardzo chciałby latać. Pewnego dnia na dużym bloku siostry maluje wspaniały samolot, marząc jakby to było wspaniale takim samolotem polecieć do cioci do Olsztyna. No tak ale on nie umie pilotować, więc dorysował pilota z dużymi czarnymi wąsami. I nagle, co to ... pilot zaprasza go na lot, polecą do cioci do Olsztyna. I tu zaczyna się ich wspaniała przygoda, lecą nad małymi domkami, nad lasami, przysiadają na chmurce, spotykają kolegę Walusia  ... i w końcu lądują na spadochronie w ogródku cioci  Eli. Lecz nagle co to? ... Waluś się obudził ... ach co to była za przygoda. 

Adam Bahdaj to jeden z tych autorów, który zapewnia dzieciom niesamowite przygody przy czytaniu jego książek. Do tego książeczka zachęca nas do marzeń, tak, tak ... marzeń, które rozwijają naszą wyobraźnię. Bardzo fajnie i zabawnie opowiedziana historia chłopca i jego niesamowitej przygody. Książeczka jest napisana łatwym jeżykiem, co umożliwia nie tylko czytanie książeczki z rodzicami, ale również stawiania pierwszych kroków w nauce czytania. Jako lektura w pierwszej klasie na pewno spełnia swoje zadanie.

Książkę przeczytałam w ramach akcji "Niezapomniane lektury z naszego dzieciństwa"

15 komentarzy:

 1. Bardzo fajna książka się wydaje ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiałam tę książkę. Jej okładka jest już tak zniszczona od nieustannego (w szczenięcych latach) czytania, że kiepsko prezentuje się na półce. :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj przypomniałaś mi lata dzieciństwa. Pryzpomniałaś, jak miałam 7 lat zapisywałam się do biblioteki i zaczytywałam się w Bahdaju. Miałam taką papierową kartę, na której pani za pomocą pieczątki wpisywala datę wypożyczenia, a teraz... Gust inny, karta plastikowa na czytnik, wypożyczanie przez internet. Wszystko przez 20 lat się zmieniło. Ale mam Bahdaja audiobooki i wrócę do niego na pewno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W mojej bibliotece jeszcze są takie papierowe karty:)I nawet stoi w kącie ogromny katalog z szufladkami :) Ale dowiedziałam się że już niedługo.

   Usuń
  2. W mojej bibliotece, też jeszcze są papierowe karty i tż podobno już niedługo.

   Usuń
 4. Ja bardzo lubię serię Bahdaja dla trochę starszej młodzieży o Telemachu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przypominasz same wspaniale książki dla dzieci :) aż mnie ogarnia nostalgia jesienna za minionymi latami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytamy razem z córką w ramach akcji "Niezapomniane lektury z dzieciństwa" Na górze mam banerek odsyłający do akcji, zaglądnij, może i Ciebie zainteresuje. Pozdrawiam.

   Usuń
 6. Czytałam razem z synem. Jeszcze niedawno to była jego ulubiona książeczka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak dzieci jak już przywiążą się do jakiejś książeczki, to czytają na okrągło, moja córka też tak ma.

   Usuń
 7. w dzieciństwie nie miałam okazji czytać tej książki, a obecnie stanowczo wyrosłam ;] może kiedyś moja córka będzie miała okazję ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, a Ty razem z córką i powspominasz dzieciństwo :) Pozdrawiam.

   Usuń
 8. Kolejna lektura, którą miło wspominam. :)

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...