sobota, 14 stycznia 2012

Antonio Socci - "Caterina"

TYTUŁ: Caterina
AUTOR: A. Socci
WYDAWNICTWO: Dom Wydawniczy Rafael
STRON: 256
DATA WYDANIA: 2011


We wrześniu 2009 roku wskutek nagłego zatrzymania akcji serca 24-letnia córka bardzo znanego włoskiego dziennikarza, autora światowego bestselleru Tajemnice Jana Pawła II, zapada w głęboką śpiączkę. Ta straszna tragedia staje się jednak początkiem niewyobrażalnych pozytywnych wydarzeń. Za sprawą nieświadomej
niczego i przykutej do szpitalnego łóżka dziewczyny dzieją się małe i wielkie cuda. Niezwykła ufność Bogu i Maryi rodziców Cateriny, którą w obliczu ogromnego cierpienia deklarują publicznie, topi lód w sercach tysięcy ludzi. Zawiązuje się wielki łańcuch solidarności i modlitwy, imponujący spektakl wiary i miłości, do którego dołączają także agnostycy i ateiści. Wielu ludzi odzyskuje wiarę i na nowo odkrywa wartość modlitwy. W pewien styczniowy wieczór 2010 roku bliscy Cateriny doświadczają szczególnego znaku nadziei... Historia Cateriny nie ma jeszcze swojego zakończenia. Rozgrywa się ona dzień po dniu na naszych oczach. Wzbudza jednak przeświadczenie, iż modlitwa i solidarność międzyludzka jest nieocenioną wartością w pokonywaniu nawet najbardziej dramatycznych doświadczeń życiowych. 
Caterina to przejmujący dziennik ojca doświadczonego tragedią, który ufa, kocha i nie traci nadziei...

Cóż mogę napisać .... książka mnie urzekła. Jest swoistym przekazem wiary ojca tytułowej Cateriny .... jego bezgranicznego zawierzenia i ofiarowania się Najświętszej Panience i Jej Synowi poprzez modlitwę. Książka przeplatana jest licznymi fragmentami z Biblii, fragmentami lub całymi mejlami wysyłanymi do Antonio od różnych ludzi, jedni jak on nieśli swój krzyż i teraz wspierali jego, inni pod wpływem czytania jego bloga zagłębiali się w swojej wierze, inni do niej wracali. Antonio przekazuje nam wartość modlitwy, ile nią możemy zdziałać.
Książka daje dużo do myślenia .... nad sobą, swoim życiem,własną wiarą. Jak dla mnie obowiązkowa lektura do przeczytania raz w roku .... by tak banalnie powiedzieć "naładować baterie".
Polecam ją wszystkim bez względu na wiarę czy przekonania.


Moja ocena: 6/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...