poniedziałek, 8 czerwca 2015

Steve Stevenson - "Agata na tropie. Miecz króla Szkocji"

źródło
TYTUŁ: Miecz króla Szkocji
SERIA: Agata na tropie
AUTOR: S. Stevenson
WYDAWNICTWO: Wilga
DATA WYDANIA: 2015
STRON: 144


Agata Finder - dwunastolatka, obdarzona niezwykłą pamięcią i intuicją. Marzy o pisaniu książek detektywistycznych i podróżuje po świecie, aby rozwiązywać najbardziej dziwne i zawikłane zagadki. Towarzyszą jej zwariowany kuzyn Larry (jest studentem prestiżowej szkoły dla detektywów), wierny kamerdyner Pan Kent (były bokser) oraz kot Watson (pupil Agaty).

Tym razem Agata wraz z kamerdynerem i kuzynem Larrym przebywają na wakacjach u dziadka Godfreya w Szkocji, by jak co roku tradycyjnie odbyć lot balonem. Niespodziewanie Larry dostaje wiadomość ze szkoły o popełnieniu przestępstwa, a on jako ich student musi przed zachodem słońca rozwiązać zagadkę, inaczej obleje egzamin. Oczywiście Larry widzi swoją nadzieję w Agacie, która pomoże mu w rozwiązaniu zagadki. Cała czwórka (Larry, Agata, dziadek i kamerdyner) wyruszają balonem do zamku Dunnottar w Aberdeen, by tam odkryć, kto ukradł legendarny miecz króla Szkocji - Roberta Bruce'a. 
Sprawa nie jest prosta, miecz został skradziony podczas uroczystego otwarcia wystawy, wszyscy jej uczestnicy zostali uśpieni a w tym czasie złodziej dokonała kradzieży, jedyną osobą co nie zasnęła była sekretarka która wyszła na zewnątrz by poszukać torebki. Młodzi detektywi na miejscu znajdują dużo śladów i wiele niewiadomych. Czy uda im się powiązać fakty? Czy odnajdą legendarny miecz? Czy wykryją złodzieja?

Nowa seria książek dla dzieci którą odkryłyśmy w bibliotece, a że córka lubi książeczki detektywistyczne to od razu je wypożyczyła, z ciekawości ja również przeczytałam. Główną bohaterka jest dwunastolatka, która przeżywa ciekawe przygody i rozwiązuje zagadki detektywistyczne. Interesująca fabuła i postacie, książeczka z humorem i newsami historycznymi, napisana prostym językiem, a trudniejsze wyrazy są na dole stron tłumaczone, duże litery. W środku znajdziemy rysunki postacie które występują z ich krótką charakterystyką, oraz mapę i cel podróży, a na końcu mamy notatnik detektywa. Książeczka zarówno mnie jak i córce bardzo się podobała, i obie stwierdziłyśmy że jedynym minusem książki są w środku czarno-białe rysunki, uważamy że kolorowe dodały by książce więcej emocji.  Polecamy książeczki małym detektywom i poszukiwaczom przygody :)

Moja ocena: 5/6

Książeczkę przeczytałam w ramach wyzwań:
10 komentarzy:

 1. Czytałam chyba dwie recenzje u magdalenardo. Do jednego tomiku nie byłam przekonana, ale drugi już mnie zaciekawił. I tak na razie się nie przekonam, czy seria przypada mi do gustu, gdyż nie mam skąd wziąć egzemplarza, a kupować w ciemno nie zamierzam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety mój synek jest za mały na tego typu książki, ale dla starszych dzieci na pewno będzie idealna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tym razem nie dla mnie, ale może komuś polecę :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
 4. Super! Jak będę miała kiedyś dzieci to na pewno sięgniemy po tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzieci uwielbiają zagadki, więc taki pomysł na książeczkę jest bardzo udany:)

  OdpowiedzUsuń
 6. To taki typ książeczki, w której zakochałabym się bez pamięci będąc małym szkrabem. :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie książki to my lubimy.

  P.S Mam w pdf MORALNOŚĆ PANI PIONTEK jak byś chciała. Daj nać mi na blogu, fb insta cy jak ci wygodnie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałem kiedyś podobną książkę, jednak nie podobała mi się. Raczej nie skorzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Sama bym chciała poszukać takich przygód. Fajna książeczka.

  OdpowiedzUsuń
 10. Brzmi interesująco wiec chętnie zerknę do niej

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...