sobota, 14 lutego 2015

Agnieszka Frączek - "Banialuki do zabawy i nauki"

źródło
TYTUŁ: Banialuki do zabawy i nauki
AUTOR: A. Frączek
WYDAWNICTWO: Wydawnictwo Literatura
DATA WYDANIA: 2008
STRON: 50

Niedawno prezentowałam Wam książeczkę Agnieszki Frączek "Przedszkoludki. Sto radości i dwa smutki" (kilka słów o książce TUTAJ), dzisiaj chciałam przedstawić Wam inną książeczkę autorki, tym razem z naszej półki, która zapewniam Was była czytana już nie raz :)fot. Melania K.

W książeczce znajdziemy trzydzieści wierszyków, ale nie są one takie zwykłe, każdy jest dziwny i śmieszny. A dlaczego? Bo autorka stworzyła je nie tylko ze znanych słów ale także ze śmiesznych, mało tego - jeszcze użyła słów dziwnych, mało używanych, a nawet w ogóle nieznanych. Dzięki temu stworzyła książeczkę zabawną przy której nie tylko pogimnastykujemy język, ale także czegoś się dowiemy i nauczymy, a wszystko to przy zabawie.

fot. Melania K.


Oczywiście, nie martwcie się że dziecko nagle zada pytanie co to jest np: kociokwik, czy też ścichapęk, firdygałki, świszczypała, zagwozdka, a my co - możemy nie znać odpowiedzi. O nie, autorka obok każdego wiersza, prozą dodała wyjaśnienie tych dziwnych i zabawnych słówek. fot. Melania K.


Całości tych śmiesznych wierszyków uzupełniają zabawne i kolorowe ilustracje autorstwa Beaty Zdęba. 
Cudna książeczka która nie tylko bawi ale i uczy :) Gorąco polecam, czytaliśmy ją w domu nie raz i na pewno jeszcze nie raz zaglądniemy :)
fot. Melania K.

W domu mamy jeszcze dwie książki Agnieszki Frączek i na pewno niedługo je również Wam zaprezentuję. Bardzo sobie cenię książeczki tej autorki, nie tylko bawią ale i uczą. Ja gorąco Wam polecam :)

Moja ocena: 6/6

Książkę przeczytałam w ramach wyzwań:
"Z półki"


6 komentarzy:

 1. Uwielbiam Frączek w każdym wydaniu!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wierszyki Pani Frączek są rewelacyjne:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie piękne rysunki. Urzekła mnie ta książeczka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio także zapoznawałam się z literaturą dziecięcą. U mnie gości "Człowiek z czerwona chorągiewką".

  OdpowiedzUsuń
 5. Kojarzę ostatnio opisywaną przez Ciebie książeczkę tej autorki, obie mi się podobają.

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...