poniedziałek, 16 czerwca 2014

Magdalena Kordel - "Malownicze. Wymarzony czas"

źródło
TYTUŁ: Wymarzony czas
SERIA: Malownicze t.2
AUTOR: M. Kordel
WYDAWNICTWO: ZNAK
DATA WYDANIA: 2014
STRON: 352


Madeleine zwana Magdą, przyjechała do Malowniczego na chwilę, ale już od pierwszej wizyty w miasteczku i zobaczeniu swojego nowo zakupionego domu wiedziała że coś chce ją tu zatrzymać. Szukała ciszy i zapomnienia, chciała się odizolować od swojego dotychczasowego życia, chciała jego odmiany. Malownicze wciągnęło ją i zafascynowało, a przez dom przewijało się mnóstwo osób, Magda przyjęła ich wszystkich, przytuliła i pocieszyła. Los na drodze Magdy postawił jeszcze dwie małe istotki które zawładnęły jej sercem Ania i Marcysia, zresztą nie tylko one :)

O pierwszych chwilach Magdy w Malowniczym i jej nowo rozpoczynającym się życiu możecie przeczytać w książce "Wymarzony dom" (kilka słów o książce TUTAJ), która jest pierwszą częścią w serii o Malowniczym - znacie już to miasteczko? zaraz powiem Wam o nim kilka słów. Teraz przede mną druga książka z tej serii "Wymarzony czas" - już słyszę jak mnie woła :)

Malownicze - to mała sudecka miejscowość, gdzie mieszkańcy są bardzo ze sobą zżyci, chętnie pomagają i doradzają, są i elementy bardzo ciekawskie - jak choćby pani Kraśniakowa która sprzedaje w sklepie mięsnym, ale nie myślcie sobie że wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą - nie, dyskrecja przede wszystkim. Tu czas płynie inaczej, a ludzie są bardziej otwarci i życzliwi, powiedziałbym że panuje tu iście rodzinna atmosfera. Choć nie wszyscy czują tę atmosferę, są tacy co nie życzą dobrze innym, a zwłaszcza Magdzie przed którą pojawiają się nowe wyzwania i kłopoty.

"Będą kłopoty. I to nie małe. W prawdzie zauważyłam, że ostatnimi czasy mam dar
przyciągania do siebie ludzi z problemami, ale myślałam, że to działa tylko lokalnie.
Jeżeli w jakiś dziwny sposób osiągnął zasięg krajowy, marnie to widzę!" [1]

Dom jest ciągle w remoncie, ekipa remontująca wyjechała na wakacje, przez tych kilka miesięcy które Magda spędziła w Malowniczym gdzie zdołała już zapuścić korzenie wiele się wydarzyło tak samo jak i w życiu Magdy - teraz marzy tylko o ciszy i spokoju, niestety nie jest jej to dane. Niespodziewanie przyjeżdża dawna przyjaciółka ze studiów Marta razem z córeczką Zosią - jest przerażona, nie chce nic powiedzieć, chce się ukryć - czy nie narazi Magdy i jej bliskich na niebezpieczeństwo?,  zjawia się ojciec Julki który musi zmierzyć się przeszłością - choć jego zamiary gdy przyjeżdża były inne - czy Kacper upora się z przeszłością? jeżeli nie, może stracić coś najcenniejszego - córkę i jej miłość. Majka z Uroczyska prosi Magdę o przyjęcie na parę dni jej letników, cały dom jest pełen ludzi. Magda stara się być rodziną zastępczą dla Ani i Marcysi, niespodziewanie przyjeżdża komisja która ma sprawdzić warunki w jakich będą mieszkały dziewczynki - niestety inspekcja nie wypada pomyślnie, wszystko w tej sprawie idzie nie tak - ktoś chce zaszkodzić Magdzie. Ale kto i dlaczego? Czy Magda pokona narastające problemy? Czy Michał zrozumie jak ważna jest dla niego Magda? Czy dziewczynki będą miały dom i kochającą rodzinę? A może Magda znowu zaskoczy wszystkich i samą siebie :) księgarnia, Franio :) Czy Magda w natłoku tych wszystkich spraw znajdzie swój "wymarzony czas"?

"... wiedziała, że to będzie długi wieczór i jeszcze dłuższa noc, dlatego zaprosiła 
do siebie przyjaciół i ludzi bliskich swojemu sercu. (...) Właśnie nadchodzi 
wymarzony czas i nie chcę zatrzymywać go tylko dla siebie ..." [2]

Powrót do Malowniczego był wspaniały, uwielbiam to miasteczko i jego mieszkańców. Autorka ma dar do tworzenia historii które wciągają nas od pierwszej do ostatniej kartki, które powodują że czytając je czujemy się lepiej, dają nam chwile wytchnienia i relaksu. Przeczytamy tu o: przyjaźni, miłości, zazdrości trudnościach którym musimy stawić czoła, wyborach których musimy dokonywać. Idealna lektura do podniesienia nas na duchu i pokazania że życie jest piękne :) Dzięki lekkiemu pióru autorki książkę czyta się bardzo dobrze - lekko i przyjemnie.  Mam nadzieję że szybko pojawi się następna książka z serii o Malowniczym, chcę ponownie tam wrócić i odwiedzić jego mieszkańców, do tego i Was zachęcam, jeżeli jeszcze tam nie byliście nie ma na co czekać :)


[1] Magdalena Kordel "Wymarzony czas" Wydawnictwo ZNAK, 2014, str. 47
[2] tamże str. 343-345

Moja ocena: 5,5/6

Seria "Malownicze"


Wymarzony dom / Wymarzony czas / Tajemnica bzówZa możliwość przeczytania tej książki dziękuję pani Agnieszce z Wydawnictwa ZNAKKsiążkę przeczytałam w ramach wyzwań:


16 komentarzy:

 1. Siostra bardzo lubi twórczość tej autorki i też już czeka na tę kontynuację.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wczoraj skończyłam tą książkę, w sumie połknęłam ją w jedno popołudnie :) Świetna pozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z pewnością przeczytam tylko muszę zacząć od początku serii.

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś lekkiego by mi się na wakacje przydało. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam dużą ochotę na tę serię, muszę ją koniecznie przeczytać w wakacje, ponieważ uwielbiam panią Magdę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja już odwiedziłam Malownicze w pierwszej części i zdecydowanie chcę więcej:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Już się nie mogę doczekać na swój egzemplarz:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Achh jakże Ci zazdroszczę,że już przeczytałaś!:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgadzam się całkowicie - świetna książka, super! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Muszę się zapoznać z pierwszą częścią :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Książki pani Magdaleny to mogę czytać w ciemno - wiem, zę i tak mi się spodobają :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Może kiedyś ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam zamiar w najbliższym czasie dorwać gdzieś tą książkę i ją przeczytać. Zapowiada się naprawdę ciekawie :) pozdrawiam! ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Książka czeka na mnie w domu, niestety ja jestem chwilowo w czasie sesji i zobaczę się z nią dpiero 24 czerwca... niech ten czas szybciej leci, bo nie mogę się już doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 15. Może kiedyś się na nią skuszę.

  Zapraszam do siebie na konkurs.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja niestety jeszcze nie czytałam nawet pierwszej części, ale zrobię to na pewno i to wkrótce (mam nadzieję :D )

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...