środa, 30 października 2013

Tomasz Sakiewicz - "Bajki dla Marysi i Alicji"

źródło
TYTUŁ: Bajki dla Marysi i Alicji
AUTOR: T. Sakiewicz
WYDAWNICTWO: Wydawnictwo M
DATA WYDANIA: 2013
STRON: 214

Tomasz Sakiewicz - z wykształcenia psycholog, z zawodu dziennikarz. Współtwórca i redaktor naczelny "Gazety Polskiej", oraz od 2011 roku dziennika "Gazeta Polska Codziennie". Współtwórca Telewizji Republika, prezes zarządu Niezależnego Wydawnictwa Polskiego. "Bajki dla Marysi i Alicji" to opowiadania napisane dla córek autora.

Tomasz Sakiewicz zabierał swoje córki w cudowne miejsca, gdzie poznały niesamowitych ludzi i zwierzęta. Może szepnę Wam słówko o tych krainach i o ludziach tam spotkanych.

Znacie taką wyspę Bajka, nie ... to musicie ją odwiedzić, tam cukierki mówią, fortepiany latają, a jezioro to oranżada :) a chcecie poznać ufoludki, tak  - mają dwa czułki - a może trzy? sama już nie wiem, a Wy? , a może napijecie się napoju hola-cola, nie - to dla dorosłych, powiem wam w sekrecie że wydobywa z nich dzieci, Anabel to czarodziejka, a Kasia to wróżka, bałwanek Was przytuli mimo że ze śniegu rozgrzeje Was mocno, nie znacie jeszcze Józka - chłopca biednego o dobrym sercu, koniecznie jeszcze musicie poznać krasnoludki i osiołka co szczęście może dać, a może posłuchacie co misie chcą Wam powiedzieć - może jakiś wasz sen chcą Wam opowiedzieć :) czy magiczny kamień może Wam pomóc? i nie zapomnijcie o gościu który przychodzi do nas raz w roku, w tę jedną noc.

To nie bajki, to cudowne opowieści, napisane dla dzieci - z przesłaniem: o tym jak ważne jest mieć dobre serce, rodzinę, wiarę w siebie, o tym jak mimo że kogoś jest brak - czuwa nad nami, o miłości i przyjaźni, o szczęściu. Gdy zaczynałam czytać tę książkę z córką, myślałam "ot zwykłe bajki", ale czytane jedna po drugiej opowieści uświadomiły mi jak mają cudowne podejście do dzieci, jak chcą im wiele przekazać w ich dziecinny sposób, uświadomić i powiedzieć że zawsze może być dobrze, że muszą wierzyć w siebie i swoje możliwości, że muszą mieć wyobraźnie.

Cudowna książka do czytania w rodzinnym gronie, do objaśnienia historii i rozmowy - której tak na co dzień nam brak. Powiem Wam że niektóre historie zasmuciły mnie, mimo że z  dobrym zakończeniem, że z przesłaniem, pomyślałam - bajki dla dzieci, a my dorośli tak wiele możemy z nich wyczytać dla siebie. Polecam Wam gorąco tę książeczkę - dla wszystkich w rodzinie i małych i dużych

Nadmienię jeszcze o samym wydaniu: duża książka formatu A4, gruba okładka, z brokatowymi literkami, w środku kartki ze śliskiego papieru, piękne kolorowe ilustracje, duże literki co ułatwi czytanie początkującym małym czytelnikom - krótko mówiąc, pięknie wydana książka, jeżeli szukacie wyjątkowego prezentu, ta książka będzie idealna.

Moja ocena: 6/6


Za możliwość przeczytania książki dziękuje pani Dorocie z Wydawnictwa M
Książkę przeczytałam w ramach wyzwań:

8 komentarzy:

 1. Muszę ją mieć, bo nie wytrzymam:D

  OdpowiedzUsuń
 2. Akurat szukam prezentu wyjątkowego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fajna, ale fajna, aż popiskuję :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Dawno już nie czytałam bajek. Może pora wrócić do tych cudownych czasów. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. ostatnio sama kupiłam bajki, co prawda autorstwa Michała Rusinka, ale jednak. dla takich ilustracji i wierszyków, warto jeszcze raz poczuć się dzieckiem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Już czytałam recenzje tej książeczki na pewnym blogu i wyraziłam swój zachwyt nad nią, dlatego teraz raz jeszcze napiszę, że z ogromną przyjemnością kupię tę bajeczkę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zakupię tą książeczkę, kiedy będę potrzebowała prezentu dla kogoś :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ostatni często sięgam po bajki, lubię od czasu do czasu przenieść się w dziecięcy świat. Po te także z przyjemnością sięgnę, jeśli nadarzy się okazja. Pozdrawiam ciepło:)

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...