czwartek, 29 sierpnia 2013

Kolorowanki z Wydawnictwa PROMIC

Już od najmłodszych lat naszym małym pociechom kupujemy kredki i kolorowanki. Kolorowanki z księżniczkami, samochodami, zwierzątkami, czy też z ulubionych bajek dla dzieci, nieodzownie towarzyszą nam przez całe dzieciństwo naszych dzieci. Tym razem chcę Wam zaprezentować trochę inne kolorowanki, kolorowanki które pomogą nam w przybliżeniu dziecku świata biblijnego. A jak najlepiej małemu dziecku zacząć przekazywać pewne informacje istotne dla nas, by stały się i dla niego istotne, by przekazać mu to w sposób łatwy i interesujący dla niego - tylko przez zabawę :) Tak, i w tym celu możemy wykorzystać kolorowanki które poleca nam Wydawnictwo PROMIC. Wydawnictwo w swojej ofercie ma wiele różnych kolorowanek, a z dokładną oferta Wydawnictwa możecie zapoznać się TUTAJ.

Ja chciałabym wam przybliżyć trzy kolorowanki które wybrałam: 

źródło
"12 apostołów"  - jak już sama nazwa wskazuje kolorowanka która przybliża nam 12 apostołów Jezusa. Na każdej kartce mamy przedstawionego jednego apostoła i w krótkim opisie przedstawione kim był przed spotkaniem z Jezusem i co robił po spotkaniu. W środku znajduje się wkładka z kolorowymi naklejkami, jak pomalować dany obrazek. Książeczka i nam rodzicom pomoże odświeżyć pamięć - jak mieli na imię i kim byli apostołowie.

Fot. Melania K.

źródło
"Cuda Pana Jezusa" - następną kolorowanka, zapoznaje milusińskich z cudami Pana Jezusa, od przemienienia wody w wino w Kanie Galilejskiej, przez uzdrowienia, wskrzeszenia, cudowne rozmnożenia. Na każdej kartce mamy jeden cud z krótkim opisem co to za cud, w środku wkładka z naklejkami do obrazków. Fot. Melania K.

źródło
"Stworzenie świata" - tym razem zabieramy dziecko w podróż, dzień po dniu - jak Bóg stworzył świat: niebo i ziemie, rośliny, zwierzęta, ludzi. Obok każdego dnia stworzenia mamy krótki opis i oczywiście wkładka z naklejkami - jak kolorować obrazek - powiem Wam że ulubiona kolorowanka córki :)Fot. Melania K. (już pokolorowany obrazek )

Każda kolorowanka przybliża dzieciom świat biblijny w bardzo ciekawy sposób, piękne rysunki do pokolorowania, dzięki którym przez zabawę zapoznajemy dziecko z wiarą już od najmłodszych lat, a i my w tej zabawie przypominamy sobie sceny, które uleciały nam z pamięci. Ja osobiście gorąco polecam do sięgnięcia po takie kolorowanki.

Za możliwość zapoznania się z tymi kolorowankami dziękuję pani Agnieszce z 


12 komentarzy:

 1. Świetne kolorowanki!:) Przyznam się szczerze,że jak na lekcji religii rozdawano nam obrazki do kolorowania właśnie z motywami Biblijnymi to miałam ogromną radość w tym:) Mądrze pomyślane:) Z chęcią zakupiłabym dla moich dzieciaków w rodzinie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze uwielbiałam kolorowanki <3 Zresztą chyba zostało mi to do dziś, bo ostatnio kupiłam opakowanie kredek :D A obrazki właśnie z motywami biblijnymi to duży plus, bo wiadomo - swego rodzaju nauka przez zabawę :)
  Pozdrawiam cieplutko, a w wolnej chwili zapraszam do mnie (nagrywam również vlogi) :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja w podobnej konwencji mam gdzieś komiks o Sanktuarium w Leśniowie (akurat mieszkam w pobliżu niego). Ciekawy pomysł jak połączyć przyjemne z pożytecznym.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super sprawa z tymi kolorowankami:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super kolorowanki. Bardzo chętnie z nich skorzystam, szczególnie podoba mi się "Stworzenie świata".

  OdpowiedzUsuń
 6. Moi synowie lubią rysować i kolorować. Ta książeczka będzie dla nich idealna :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie widziałam takich, bo z chęcią bym córce kupiła 3 i 2ga to moje faworyty:D

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawy pomysł! Tyle że u mnie jeszcze kolorowanie nie wychodzi tak pięknie jak u Ciebie :) Córa jeszcze woli rysować po swojemu, niż trzymać się obrysu obrazka :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Takie kolorowanki wpływają świetnie na wyobrażnię dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ciekawe kolorowanki. Na pewno dzieciaki mają sporo radości podczas ich malowania:))

  OdpowiedzUsuń
 11. Super sprawa :) aż chce się łapać za kredki :D

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...