niedziela, 7 kwietnia 2013

Biblia, wydana w Roku Wiary - edycja limitowana

źródło

BIBLIA wydana przez WYDAWNICTWO M w Roku Wiary jest wyjątkową, limitowaną edycją. Zawiera  121 ilustracji Gustave’a Doré i nawiązuje do niezwykle cenionych XIX -wiecznych wydań. Bogato zdobiona twarda okładka, złoty ornament, ozdobny grzbiet i złota wstążka podkreślają dbałość o szatę graficzną i wyróżniają tę Biblię od innych wydań dostępnych na rynku. Dodatkowym atutem jest czytelny dla Czytelnika krój pisma i wielkość czcionki.

Autorem tłumaczenia z języków oryginalnych jest bp Kazimierz Romaniuk – jeden z najwybitniejszych polskich biblistów. Prace nad tym tłumaczeniem trwały ponad 35 lat.  Jest to pierwszy od 400 lat (od czasów ks. Jakuba Wujka) przekład Biblii na język polski dokonany przez jednego tłumacza. Biskup Romaniuk starał się rezygnować ze zbyt daleko posuniętej dosłowności przekładu na rzecz jego zrozumiałości. Przekład wyróżnia duża komunikatywność języka oraz ekumeniczny charakter. Przypisy i wyjaśnienia ograniczone są do minimum.

Biblia zawiera osobiste błogosławieństwo Jana Pawła II, którego udzielił czytelnikom 9 marca 2005 roku. Jest to jeden z ostatnich dokumentów jakie podpisał. Błogosławieństwo to ma dla czytelników niezwykły wymiar duchowej łączności z Janem Pawłem II. Sprawia, że Papież nadal jest z nami. On  towarzyszył nam za życia, był naszym przewodnikiem, teraz jest naszym orędownikiem w Domu Pana i  wyprasza nam łaski. Jest to głęboki wymiar wiary w ,,świętych obcowanie”. Czytanie i kontemplowanie słowa Bożego – duchowo, wspólnie z Papieżem - zawartego na kartach Biblii, indywidualnie, w rodzinie bądź w innej wspólnocie, sprawia że biblijna historia zbawienia staje się naszą rzeczywistością.

Dedykacja Jana Pawła II 

Dodatkowym atutem Biblii jest także i to, że zawiera ona specjalne strony przeznaczone  do zapisywania ważnych, rodzinnych wydarzeń. 

Zachęcam was do zaglądnięcia na stronę http://www.bibliam.pl/ , gdzie dowiecie się więcej o Biblii, zobaczycie szczegóły: okładki, książki, przeczytacie fragmenty.

Przykładowe ilustracje:
Mojżesz rozbijający tablice Dekalogu (źródło)
Upadek Jerycha (źródło)
Plaga nad Jerozolimą (źródło)
Pomyślałam że zbliża się okres Komunii Świętych, że warto na prezent podarować coś wyjątkowego, co będzie towarzyszyć przez całe życie dziecku, a Biblia na tak wyjątkową okazje będzie idealna.
Wydawnictwo M przygotowało też specjalne wydanie Biblii na I Komunię Świętą - więcej szczegółów dowiecie się TUTAJ

źródło


11 komentarzy:

 1. Rzeczywiście ładne wydanie Biblii, myślę,że w każdym domu powinien jeden egzemplarz się znaleźć. Uważam,że to jedna z najmądrzejszych ksiąg na świecie. Jeszcze błogosławieństwo Jana Pawła II
  Super:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem szczęśliwą posiadaczką tej biblii z cudowną dedykacją Jana Pawła II. Niezapomniana pamiątka, która mam nadzieje, posłuży mi na lata.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem od niedawna posiadaczką tej Biblii, i powiem że cieszy się cała rodzina, cudowna.

   Usuń

 3. Piękne wydanie biblii, w dodatku z dedykacją:) Zazdroszczę!
  Osobiście lubię od czasu do czasu usiąść w ciszy i przeczytać fragment Starego lub Nowego Testamentu:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kupiłam ją córce z okazji 25 urodzin. Stwierdziłam, że to będzie wspaniały prezent i się nie pomyliłam, a córka jest bardzo zadowolona.
  Jest to niezwykła księga i na prezent doskonała.)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdy moi chrześniacy szli do I Komunii tez kupiłam im Biblię, co prawda nie w takim pięknym wydaniu, ale mają je do dziś i korzystają, to cieszy :)

   Usuń
 5. Przepiękne wydanie! Chciałabym być szczęśliwą posiadaczką:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nominowałam Cię do Liebster Award, zapraszam jeśli masz ochotę wziąć udział :)

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...