czwartek, 21 marca 2013

Martin Langfield - "Sekretna szkatuła"

źródło
TYTUŁ: Sekretna szkatuła
AUTOR: M. Langfield
WYDAWNICTWO: Sonia Draga
STRON: 507
DATA WYDANIA: 2007


Kiedy Robert Reckliss otrzymuje coś co wygląda na miedzianą szkatułkę, nie wie, że ten mały przedmiot zupełnie zmieni jego życie. Gdy ginie brat jego bliskiego przyjaciela, a nadawca przesyłki okazuje się ostatnią osobą widzianą przy ofierze, Robert wciąż próbuje racjonalnie podchodzić do całej sytuacji. Powoli jednak zaczyna rozumieć, że to, co się wokół dzieje, przekracza ludzki umysł - za sprawą tajnego stowarzyszenia uruchomiony został Ma'rifat, potężna broń, która jest w stanie zmieść z powierzchni ziemi całą cywilizację. Wybuch ma nastąpić za siedem dni. Zapobiec może mu tylko siedem kluczy, które można zdobyć po przejściu siedmiu ciężkich prób. W wypełnieniu misji pomaga Robertowi Terri - tajemnicze i ponętne medium - ale inne potężne siły za wszelką cenę starają się uniemożliwić wykonanie zadania. "Sekretna szkatuła" to wyjątkowy thriller, zwłaszcza dla wielbicieli łamigłówek. (źródło opisu - okładka książki)

Thriller, zagadki, ratowanie świata, tajne stowarzyszenie, czas który goni ... jednym słowem zapowiada się ciekawa przygoda ... przynajmniej tak zapewnia nas opis na okładce książki  ... a jak udała się ta moja przygoda ...

Roberta Recklissa poznajemy na studiach, gdy na zaproszenie przyjaciela uczestniczył w pewnej grze, dziwne spotkanie, wskazówki, szukanie tropu, to wszystko dało początek założeniu Towarzystwa Jednorożca Uniwersytetu Cambridge ... ten wieczór połączył też w specyficzny sposób Roberta, Adama i Katherine ... Robert uratował z pożaru Adama  i Katherine, ale to nie był zwykły pożar. Przez następne lata od czasu do czasu Adam zapraszał przyjaciół na takie gry ... Katherina została żoną Roberta ... i wszystko toczyło się spokojnie do dnia kiedy to Robert otrzymał dziwne pudełeczko od Adama ...  jego życie zaczęło się toczyć z zawrotna szybkością, zginął brat przyjaciela, Adam nieuchwytny ... Robert zostaje wciągnięty w grę o życie tysięcy ludzi, żeby pomóc ludziom i uwolnić Adama musi przy pomocy Terri i Stróża odnaleźć siedem kluczy i przejść siedem prób, musi działać szybko, nie dać się złu, które na niego czyha i chce odebrać mu klucze ... Czy Robertowi uda się? ... Czy wszyscy są tymi za kogo się podają? ... Jakie tajemnice skrywa Katherina? ... Co z Adamem? ... Co z Robertem?

Moja przygoda okazała się zupełnym niewypałem, notka na książce obiecywała zupełnie co innego niż zawierała książka ... przygoda i łamigłówki - nie  w tej książce, facet biegający po Manhattanie z Quad-em, na który przychodzą mu wskazówki, gdzie ma szukać kluczy, a on hyc w uliczkę tu patrzy widzi to, tam co innego już kojarzy fakty, już wie, jest znalazł  ... przechodzi próbę i czeka na dalsze wskazówki, a w tym czasie dokonują się przemiany w nim, walka dobra ze złem ... ciemność i jasność ... do tego strasznie ciężko mi się czytało, zbyt wiele różnych nazw i opisów, o ile początek był wciągający i ciekawy, to z czasem robiło się nudno i nieciekawie. 

Moja ocena: 2/6

9 komentarzy:

 1. Szkoda, że wyłącznie tytuł jest interesujący.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że ta książka okazała się niewypałem, a tak zapowiadało się obiecująco, niemniej jednak dziękuję za szczerą recenzje.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Recenzja epatuje Twoim rozczarowaniem. Szkoda, że taki pomysł został zmarnowany.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooo... Szkoda, ze lektura tak słabo wypadła:(

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...