wtorek, 27 marca 2012

Sandra Brown - "Zasłona dymna"

TYTUŁ: Zasłona dymna
AUTOR: S. Brown
WYDAWNICTWO: Świat Książki
STRON: 432
DATA WYDANIA: 2011

Britt, znana dziennikarka, budzi się w łóżku Jaya, policjanta. Mężczyzna nie żyje, a ona pamięta tylko, że chciał jej coś bardzo ważnego powiedzieć... Jay zasłynął przed pięcioma laty, ratując kolegów z wielkiego pożaru posterunku policji. Przyczyny tragedii zatuszowano, a sprawa zrujnowała karierę Raleya, strażaka, który usiłował ją wyjaśnić. Podejrzana o morderstwo Britt staje się teraz jedyną szansą Raleya, by wrócić do sprawy i odzyskać dobre imię. Życie obojga zależy od odkrycia tajemnicy pożaru. Romans, zdrada i korupcja.Naprawdę bardzo dobry thriller. Główna bohaterka Britt wplątuje się w dziwną akcje, a do tego nic nie pamięta z wieczoru ze znajomym którego potem znalazła martwego ..... gdy jej wypowiedzi w telewizji słyszy Raley uzmysławia sobie że dokładnie parę lat wcześnie stało się z nim to samo, jeden wieczór, jedna noc i nic nie pamiętał ...... całe jego życie się zmieniło. Do tego w obu historiach pojawiają się te same nazwiska ...... znanych osób. Raley "kontaktuje" się z Britt i połączają  swoje siły w rozwiązaniu zagadki i w przywróceniu swoim życiom normalności. Do tego nawiązuje się między nimi Coś, czego na początku się boją, ale potem przyjmują to jako coś wspaniałego ..... mimo początkowej niechęci.

Akcja wciąga już od pierwszych stron i tak do ostatniej. Książka o korupcji, zdradzie przyjaźni, zaskakującej miłości i jak napisane na okładce o niegodnym wykorzystaniu władzy. Tak naprawdę rozwiązanie całej intrygi poznajemy dosłownie na kilku ostatnich kartkach ..... jak dla mnie zaskakujące. Naprawdę polecam .... już dawno nie czytałam tak dobrego thrillera.

Moja ocena: 5,5/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...