niedziela, 11 października 2015

Agnieszka Gadzińska - "Sklota i reszta świata"

źródło
TYTUŁ: Sklota i reszta świata
AUTOR: A. Gadzińska
WYDAWNICTWO: SKRZAT
DATA WYDANIA: 2014
STRON: 74

Sklota to rezolutna, wesoła, z głową pełną pomysłów sześciolatka. Nosi dwa kucyki, ma roześmiane oczy, świetnie jeździ na rowerze, zna wszystkie kolory i jest dumną posiadaczką kota Kaktusa, który jest wyleniały i nie ma sierści na ogonie. Sklota ma młodszą siostrę Tysię i najlepszą przyjaciółkę Matyldę, razem właśnie poszły do pierwszej klasy. Dziewczynki są rezolutne, słuchają dorosłych - choć nie zawsze rozumieją o co im chodzi i niejednokrotnie wychodzą z tego skomplikowane sytuacje jak choćby testowanie uniwersalnej sukienki, gdzie okazało się że uniwersalna nie znaczy niezniszczalna.

fot. Melania K.


Innym razem dziewczynki chciały kupić kompleksy, czy też razem z dziećmi od nowo wprowadzonych sąsiadów pomalowali ich pokój - bo mama powiedział że trzeba to zrobić. Podpisały Tysię i braciszka sąsiadów Jeremiasza, żeby się nie zgubili, lub żeby ich nikt nie adoptował, Sklota również symulowała tak samo jak Kaktus i posądziła mamę o plagiat.
fot. Melania K.

Osiem historyjek z przygodami Skloty i jej przyjaciół, które dzieci na pewno chętnie przeczytają, a i my rodzice również z przyjemnością poznamy tą przemiłą sześciolatkę. Historyjki opowiadają nie tylko zabawne historie, ale także poszerzają wiedzę naszych milusińskich o różne słowa, hasła i ich znaczenie, również rodzicom przypomina jak ważne jest dokładne wypowiadanie, by nie narazić się na niezrozumienie ze strony dzieci i wytłumaczenie ich znaczenia. Oczywiście dzieci chcą być pomocne, jednak nie zawsze wychodzi to tak jak miało być - skąd my to znamy :)

Nadmienię jeszcze o samym wydaniu książeczki, jest wielkości A4, gruba okładka, w środku kredowy papier, cudne, kolorowe tytuły poszczególnych historyjek, a całości książeczki i treści dopełniają bardzo kolorowe i ciekawe ilustracje Artura Nowickiego.
fot. Melania K.


Książeczkę polecam Wam gorąco i dla dzieci i rodziców, a znajdziemy w niej: humor, pomoże poszerzyć wiedzę, oraz przeżyjemy niesamowite przygody. Polecamy :)

Moja ocena: 5/6

Książkę przeczytałam w ramach wyzwań:
4 komentarze:

 1. Jakie te ilustracje są piękne. Dosłownie się w nich zakochałam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Książeczkę kojarzę, ale jeszcze nie mam jej w domu. Czuję się zachęcona, szczególnie podobają mi się ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na temat same książki nie mam co się wypowiadać, ale ilustracje są urocze. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie historie, więc z przyjemnością zaopatrzę się w taką książkę, kompletując biblioteczkę swojemu Jaśkowi. :)

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...