poniedziałek, 28 stycznia 2013

Sheila May Bird - "Szpital dla zwierząt czarodziejki doktor Imeldy"

TYTUŁ: Szpital dla zwierząt czarodziejki doktor Imeldy
AUTOR: Sheila May Bird
WYDAWNICTWO: Book House
STRON: 48
DATA WYDANIA: 2008

Czarodziejka Imelda jest lekarzem od zwierzątek, czyli weterynarzem. Pomaga zwierzątkom w lesie i tym małym i tym dużym. Pewnego razu dostaje zaproszenie na bal czarodziejów, marzy jak to będzie cudownie na tym balu. Przygotowuje się, przymierza sukienki, buciki, kapelusze. W dniu balu pięknie przygotowana wylatuje na swojej miotle na bal, ale po drodze pomaga zwierzątkom w potrzebie, to musi zmniejszyć się, to zmierzyć się z konarami drzewa, a ty samym gubi swoją różdżkę Gdy dociera na bal, nie zostaje wpuszczona bo wygląda bardzo nieładnie, potargane włosy, brak bucika, podarta sukienka ... czarodziejka Imelda jest bardzo smutna, lecz na pomoc przychodzą jej zwierzęta którym pomogła gdy leciała na bal. Czy Imelda zatańczy na balu? ... tak, dowiecie się tego jak przeczytacie bajkę :)

Świetna książeczka z serii "Już czytam", z dużymi literkami, co pozwala dzieciom dopiero zaczynającym przygodę z czytaniem samym dać sobie rade z przeczytaniem książeczki, do tego bardzo fajne, kolorowe obrazki, a sama fabuła to ciekawa, wesoła historyjka. Na końcu książeczki "Wskazówki dla Początkujących Małych Czytelników". Na pewno spodoba się i małym i ... dużym czytelnikom :)

2 komentarze:

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...