piątek, 28 marca 2014

Tomasz Sekielski - "Sejf"

źródło
TYTUŁ: Sejf
AUTOR: T. Sekielski
WYDAWNICTWO: REBIS
DATA WYDANIA: 2013
STRON: 344


O debiucie Tomasza Sekielskiego jako autora książki sensacyjnej "Sejf" było w tamtym roku dosyć głośno, liczne pozytywne opinie przeczytane na jej temat skłoniły i mnie do sięgnięcia po nią. Gdy już książka trafiła w moje ręce jeszcze nabrałam na nią większej chęci, a to za sprawą napisu na okładce "Elektryzujący thriller! Złoto  Saddama i kulisy polskiej polityki" - czuje że będzie się działo.

Nocna zmiana w Sejfie (tajny bunkier Agencji Wywiadu), zasypia jeden z szyfrantów, Maciej Minkiewicz czeka na niego, gdy chce już wyjść nadchodzi wiadomość w której szyfrant zobaczył nadzieję dla swojego syna - zabiera wiadomość i wychodzi, od tej  pory wie że stał się zwierzyną, musi działać szybko. Co zawierała wiadomość?

Irak - zamach na polskiego ambasadora, ginie młody żołnierz który wysyła do swojej żony zaszyfrowaną wiadomość, ewakuacja ambasady, dziwny ładunek - skrzynie. Co było w skrzyniach? Czy ma to coś wspólnego z zamachem?

Artur Solski dziennikarz który został wysłany do Orli by zrobić materiał o szeptuchach, jedzie ze swoim operatorem. Jednak w drodze zatrzymuje ich patrol policji, który informuje  ich że niedaleko cerkwi zostały wyłowione zwłoki, okazuje się że zwłoki są bardzo okaleczone, nie wiadomo kto to jest. Na miejsce zbrodni przyjeżdżają służby specjalne które przejmują dochodzenie. Kim był topielec, że to służby specjalne przejmują dochodzenie? Artur Solski jednoczy siły z zawieszonym komendantem - Waldemarem Darskim by rozwikłać tajemniczą sprawę. Nawet nie zdają sobie sprawy na jaki wchodzą grząski i niebezpieczny grunt. Czy sprawa ujrzy światło dzienne?

Świetny debiut, książka wciągnęła mnie od pierwszej kartki do ostatniej. Tomasz Sekielski przedstawił nam: świat wielkiej polityki, służb specjalnych, dziennikarskie śledztwo, wojna w Iraku, zamach, zdrada - wszystko ze sobą świetnie powiązane, co stanowi dla czytelnika elektryzującą i wciągająca  historię. Czytając zastanawiamy się czy to mogło się wydarzyć naprawdę, przecież znamy tyle dziwnych nie rozwiązanych spraw, co może dziać się za zamkniętymi drzwiami tam na górze, przecież nie wszystkie informacje docierają do nas - zwykłych ludzi. Autor użył prostego języka, dosłownie prostego, ale uważam że to dało książce większego kopa, bo dzięki temu czyta się szybko i lekko.  Akcja która dzieje się szybko i adrenalina to duże plusy tej książki, a zakończenie - nie mogłam oderwać się od książki, musiałam poznać zakończenie. Chcecie poznać kulisy władzy i tajnych służb - to książka która was wciągnie.  Polecam.

Moja ocena: 5/6Książkę przeczytałam w ramach wyzwań:11 komentarzy:

 1. O polityce i wojnie nie lubię czytać, ale inne motywy, zwłaszcza zamach i zdrada, intrygują mnie, więc zastanowię się jeszcze nad tą książką.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele dobrego już czytałam o tej ksiązce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam "Sejf" jakoś tak zaraz po jego wydaniu. Naprawdę świetny debiut. Mam na półce Obraz kontrolny i muszę się wreszcie za niego zabrać, bo Sekielski tak namieszał w poprzedniej części, że jestem ciekawa, jak się z tego teraz wykręci ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pana Sekielskiego cenię sobie jako dziennikarza. O jego debiucie słyszałam wiele dobrego. Twoja recenzja również bardzo zachwala tę pozycję, więc myślę, że bez wahania sięgnę po tę książkę:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Napotykam same pozytywne recenzje tej książki, czas by był się przekonać, jakby było u mnie z jej odbiorem;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Od dawna miałam ochotę na książkę Sekielskiego, ale zapomniałam o niej. Muszę dopisać do listy życzeń, bo po przeczytaniu Twojej recenzji trudno napisać : nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostrzę sobie na nią pazurki:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak przypuszczałam, że będzie to dobry debiut. Z chęcią przeczytam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Od dłuższego czasu nie mogę książki dorwać u siebie w bibliotece - nawet nie daję rady jej zarezerwować - ma powodzenie, trzeba przyznać

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...