czwartek, 20 grudnia 2012

Małgorzata Gutowska-Adamczyk - "Cukiernia pod Amorem" cz.III Hryciowie

źródło
TYTUŁ: Cukiernia pod Amorem" cz.III Hryciowie
AUTOR: M. Gutowska-Adamczyk
WYDAWNICTWO: Nasza Księgarnia
STRON: 504
DATA WYDANIA: 2011  

Podczas wykopalisk na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie córki właściciela cukierni Pod Amorem. Iga próbuje rozwikłać dawną rodzinną tajemnicę. W poszukiwaniu odpowiedzi prześledzimy fascynującą historię rozkwitu i upadku jednego z najświetniejszych mazowieckich rodów.
W ostatnim tomie tej bestsellerowej sagi poznamy burzliwe losy Giny Weylen w czasie drugiej wojny światowej. Wyruszymy wraz z nią w pełną dramatyzmu podróż po okupowanej Europie, z rodziną Zajezierskich zaś pochylimy się nad tymi, którzy zostali w kraju.
Bliżej poznamy historię Celiny i jej małżeństwa, a także dowiemy się, w jakich okolicznościach Hryciowie stali się właścicielami cukierni Pod Amorem. Czy Idze uda się rozwiązać zagadkę tajemniczego pierścienia? Czy Celina wróci do zdrowia i spotka się z miłością swego życia? Czy spełnią się ambitne plany Igi, a jej ojciec zazna wreszcie szczęścia w życiu osobistym?
 Autorka przeplata przeszłość z teraźniejszością, tworząc niepowtarzalną opowieść o silnych kobietach, ich marzeniach i namiętnościach oraz wytrwałym dążeniu do wyznaczonych celów. (źródło opisu)

Myślę że większość osób które przeczytały dwie pierwsze części sagi o Gutowie chciały przeczytać i trzecią część, tak było i ze mną, miałam to szczęście że wszystkie trzy części jednocześnie pożyczyłam w bibliotece. Gdy nadeszła kolej na trzecią część, zatopiłam się w jej lekturze, chcąc dowiedzieć się co będzie dalej, przeczytać o dalszych losach bohaterów.

Iga ciągle ma wątpliwości co do uczuć pani Nierychło w której to zakochał się jej ojciec. Nie lubi jej i podejrzewa że ta nie ma dobrych intencji. Do tego Iga zauważa że nie jest jej obojętny Xawier Toroszyn - wnuk Adama, których to spotkała podczas ich odwiedzin w Gutowie. Pomimo nawału zajęć Iga ciągle próbuje dowiedzieć się kim była odnaleziona kobieta z pierścieniem. Z pomocą przychodzi jej archeolog Rafał. Do tego rodzina Hryciów mimo że Celina, nestorka rodu ciągle żyje, już myślą o podziale majątku. 

A my dalej w wspomnieniach śledzimy losy wcześniej poznanych już bohaterów przez pryzmat II wojny światowej i lat powojennych, czytamy o heroicznych wysiłkach, odwadze, męstwie, miłości, i tu już wracamy do Gutowa do rodziny Hryciów, gdzie dokładniej poznajemy losy Celiny i jej rodziny, do współczesnych lat.

Wciągająca saga, która bardzo mi się podobała, powiem tylko ... że szkoda że to tylko trzy części, po przeczytaniu pozostał niedosyt, bo chciałabym jeszcze dalej czytać o Gutowie i rodzinnych tajemnicach, i o tym co by się dalej działo. Świetne zakończenie i podsumowanie całej sagi, gorąco ją polecam ... wszystkim :) 

Moja ocena: 5/6

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania 

9 komentarzy:

 1. Jestem w trakcie odsłuchiwania audiobooka pierwszej części "Cukierni pod Amorem". Powieść bardzo mi się podoba, jestem po wrażeniem tego, że autorce udało się odmalować rzeczywistość XIX-wieczną z tak wielką precyzją i rzetelnością. W przyszłości z pewnością sięgnę po kolejne tomy sagi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna saga, naprawdę możemy być z niej dumni:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta część jest jeszcze przede mną. Dwa poprzednie tomy były genialne ;) Oj ta pani Nierychło mnie drażniła w drugiej części, wredna baba. Mam nadzieję, że zakończenie tej historii mnie nie rozczaruje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może i mnie w przyszłym roku uda się uda przeczytać tę serię Pani Adamczyk.)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli chcesz przenieść się z powrotem do Gutowa, to koniecznie przeczytaj ,,Podróż do miasta świateł":)

  OdpowiedzUsuń
 6. http://media-cache-lt0.pinterest.com/upload/55380270388885722_6Dmw6rew_c.jpg tu jest taki schemacik na przykładowego aniołka

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam te książki.
  Pozdrawiam i życzę wesołych świąt!

  OdpowiedzUsuń
 8. http://agareviews.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Przed chwilą pisałam na innym blogu, że miałam tylko dwie pierwsze części, a teraz pewnie musiałabym przeczytać je na nowo, bo za słabo je pamiętam by się brać za trzecią. :(

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...