sobota, 2 stycznia 2016

Podsumowanie 2015 roku - cz. II

To podsumowanie zapoczątkowałam w tamtym roku, zlepek podsumowań z innych blogów, ale spodobało mi się i w tym roku też Wam go pokażę :) kilka słów o książkach 2015 roku - tytuły są podlinkowane, więc jeśli macie ochotę poczytać o wybranym tytule wystarczy kliknąć :)


Najlepsze okładki 2015 roku
Wśród przeczytanych książek w 2015 roku wybrałam osiem okładek które podobały mi się,  po prostu skradły moje serce :) każda jest inna, i ma swój urok - oczywiście mówimy o okładkach nie o treści (kolejność przypadkowa).

Najlepsze serie 2015 roku (kolejność przypadkowa)


1. Seria o policjantach z Lipowa - Katarzyna Puzyńska - to seria jakiej mi trzeba było, rewelacyjna, wciągająca, wartka akcja, wszystko dzieje się na rodzimym podwórku. Autorka za każdym razem mnie zaskakuje, sprawa kryminalna jest wciągająca, połączona z prywatnym życiem policjantów. Przeczytałam cztery tomy, teraz czekam na piąty, kiedy  będzie w moich łapkach z przyjemnością zacznę go czytać i mam nadzieję że będzie równie udany jak poprzednie.

2. Seria - Stulecie Winnych - Ałbena Grabowska - to wielowątkowa saga rodziny Winnych, ukazana przez pryzmat biedy, I i II wojny, czasy komuny, ale rodzina zawsze stała za sobą murem, wspierali się i pomagali. W historie wplecione autentyczne wydarzenia i osoby, dzięki temu mamy wrażenie że to prawdziwa historia.

3. Seria - Malownicze - Magdalena Kordel - uwielbiam to miasteczko i kocham tam wracać, autorka stworzyła miejsce ciepłe, gdzie czuje się pozytywne wibracja a ludzi są życzliwi i chętni do pomocy, ale jak każdy i jego mieszkańcy również mają swoje tajemnice. Co prawda "Wymarzony dom" przeczytała w tamtym roku, a pozostałe dwie części w tym, ale wiem na pewno że jeszcze nie raz przeczytam i czekam na kolejne tomy :)

4. Seria - Upalne lato - Katarzyna Zyskowska - Ignaciak - podobnie jak w przypadku Malowniczego pierwszą część przeczytałam w tamtym roku, a pozostałe w tym, ale nie można mówić o nich osobno, tworzą całość, idealnie zgraną i niepowtarzalną. Kartki pełne emocji, krzyku i wspomnień, poszukiwania miłości i akceptacji. Wspaniała trylogia, opowieść o trzech kobietach, i ich życiu.

A Wy macie ulubione okładki książek przeczytanych w 2015 roku?  A serie?


12 komentarzy:

 1. Znam tylko serię "Malownicze", ale z pozostałymi chętnie się zapoznam

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie dziwie się, że okładka Uroczyska znalazła się wśród najładniejszych okładek, jest świetna. Co do najlepszych książek, to Malownicze mi też się bardzo podobało, a za Stulecie Winnych nadal nie mogę się zabrać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z serii bardzo polubiłam Zwiadowców, Pegaza i nie wiem, czy jeszcze jakąś serię czytałam. Odnośnie tych co wymieniłaś mamy wszystkie, niektóre przeczytane, inne jeszcze nie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trafne wybory :)Same dobre książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ty jesteś moje imię, ma naprawdę niesamowitą okładkę. :) Serię Katarzyny Puzyńskiej rozpoczęłam i mam nadzieję dalej kontynuować, bo jest świetna. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gorąco zachęcam do kontynuowania Puzyńskiej, jak dla mnie jest świetna :)

   Usuń
 6. Serię o "Winnych" uwielbiam. A w planach mam "Malownicze".

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...