piątek, 2 listopada 2012

Podsumowanie akcji i wyzwań z października.

Nie robię żadnych podsumowań na koniec miesiąca, ale postanowiłam zrobić podsumowanie dotyczące akcji i wyzwań w miesiącu październiku, bo trochę się działo :) Cały przebieg moich wyzwań możecie śledzić w zakładce "Wyzwania"

Wyzwanie 1 - "Z półki"

W miesiącu październiku przeczytałam 4 książki z półki. Bardzo mnie to cieszy, bo tym samym przekroczyłam minimum z poziomu drugiego (6-10 książek), mam razem przeczytanych 8 książek, więc liczę że do końca roku osiągnę zamierzony cel.


Wyzwanie 2 - Akcja czytamy "Niezapomniane lektury z naszego dzieciństwa"

W miesiącu październiku czytaliśmy lektury z klasy II szkoły podstawowej, powiem że znalazłam dla nich czas i bardzo mnie to cieszy, bo wróciły wspaniałe wspomnienia. Udało przeczytać mi się 6  książeczek i tym samym razem z Krasnoludkiem dostałyśmy piękne dyplomiki za największą liczbę przeczytanych książek w akcji w miesiącu październiku. Dziękuję.Były również wyróżnienia: dla Magdalenardo "za świetny styl przy opisywaniu lektury Kubusia Puchatka jak i cudowną akcję w ramach urodzin książkowego bohatera" (źródło cytatu) - LINK do obejrzenia:), oraz dla Krainy Czytania "za niezmienne, profesjonalne i pedagogiczne podejście do tematu jak i przybliżenie szerzej przygód Karolci" (źródło cytatu) - dziewczyny dostały cudne dyplomiki, które możecie obejrzeć TUTAJ. 

W miesiącu listopadzie czytamy lektury z klasy III szkoły podstawowej - zapraszam do zabawy.

1. "Oto jest Kasia" - Mira Jaworczakowa
2. "Dzieci z Bullerbyn" - Astrid Lindgren
3. "Awantura o Basię" - Kornel Makuszyński
4. "O psie, który jeździł koleją" - Roman Pisarski
5. "Baśnie" - Hans Christian Andersen
6. "Dzieci Pana Astronoma" - Wanda Chotomska
7. "Ziarenka maku" - Józef Ratajczak
8. "Kajtkowe przygody" - Maria Kownacka

Wyzwanie 3 - "Polacy nie gęsi, czyli czytajmy polską literaturę!"Wyzwanie ma nas zachęcić dosięgania po naszych rodzimych autorów. Pomysłodawczynią wyzwania jest AnnRk. Wyzwanie trwa od 12.10.2012 do 30.09.2013, więcej o samym wyzwaniu możecie się dowiedzieć TUTAJ. W miesiącu październiku przeczytałam tylko jedną książkę w wyzwaniu, mam nadzieję że w tym miesiącu pójdzie mi lepiej:)Wyzwanie 4 - Trójka E-PikDo wyzwania przystąpiłam dopiero w tym miesiącu, widziałam na kilku innych blogach jak dziewczyny biorą w nim udział i też mi się spodobało.  Więcej o wyzwaniu TUTAJ. W miesiącu listopadzie wybrane gatunki to:

powieść wydana przed rokiem 2000
pisarz pochodzący z kraju sąsiadującego z Polską
powieść z wątkiem science - fictionA czy Wy bierzecie udział w jakiś wyzwaniach i akcjach?

21 komentarzy:

 1. Dziękować, dziękować. :) Promocja bardzo zacna i potrzebna dla wyzwania. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, bardzo akcja przypadła mi do gustu :)

   Usuń
 2. Gratuluję:) Szczególnie dyplomu, jest uroczy. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. O Melanio dobry pomysł na podsumowanie - wolę takie, niż statystyki :)
  Pozwolę sobie zrobić podobne u siebie (właściwie w tamtym miesiącu zrobiłam coś takiego).
  Bierzemy udział w tych samych wyzwaniach, więc mój post będzie podobny...
  Mam nadzieję, że nie będziesz zła. W końcu chodzi o promowanie tych wyzwań i zachęcanie do dobrej zabawy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zła, no co ty, ciesze się że Ci się podoba. A że posty podobne, nic nie szkodzi, jak piszesz chodzi o promowanie i dobra zabawę. Dziękuję i pozdrawiam.

   Usuń
 4. Niezłe podsumowanie, gratuluję dyplomu;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo czytelne podsumowanie! Gratuluję wyróżnienia - jestem pełna podziwu, że bierzesz w tylu wyzwaniach udział i się wyrabiasz:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Ale wiesz idę na łatwiznę, np: "Kubusia Puchatka" przeczytałam w ramach wyzwań "z półki" i "Trójka E-pik" i akcji lektur :) Jedna książka, a trzy wyzwania :)
   Pozdrawiam.

   Usuń
 6. Ja biorę udział w 2 wyzwaniach - Wojna i literatura i Book-Trotter :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam, poczytam co to za wyzwania. Pozdrawiam.

   Usuń
 7. Gratuluję osiągnięć! Z lektur do 3 klasy kuszą mnie bardzo "Dzieci z Bullerbyn" oraz "O psie, który jeździł koleją". Nie wiem czy i ja nie skuszę się na to wyzwanie... :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję, gratuluję:)"Dzieci z Bullerbyn" i "O psie, który jeździł koleją" sama czytałam jak byłam w 3 klasie:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję wyników w wyzwaniach. Szczególnie śledziłam Twoje poczynania w "Niezapomnianych lekturach z naszego dzieciństwa", bo dzięki nim mogłam sama nieco powspominać. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i cieszę się :) Gorąco pozdrawiam.

   Usuń
 10. Ja biorę udział w wyzwaniu "Polacy nie gęsi, czyli czytajmy polską literaturę!". Na razie także przeczytałam tylko jedną książkę, ale mam zamiar rozkręcić się. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Z wyżej wymienionych sama biorę udział w dwóch wyzwaniach. "Z półki", które idzie mi dość topornie. Oraz w "Polacy nie gęsi", tu o wiele lepiej wypadam ;]
  Ciekawe podsumowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Biorę udział w "Niezapomnianych lekturach z naszego dzieciństwa". Zamierzam też przystąpić do nowego "Czytamy Anię". Jedno narzuciłam sobie sama - "Czas na Jeżycjadę" :)

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...