czwartek, 19 lipca 2012

Matthew Reilly - "Sześć świętych kamieni"

źródło
TYTUŁ: Sześć świętych kamieni
AUTOR: M. Reilly
WYDAWNICTWO: ALBATROS
STRON: 488
DATA WYDANIA: 2010  

Odkrycie tajemnicy "siedmiu cudów starożytności" było tylko preludium do jeszcze większej przygody. Świat nadal znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Tylko jeden człowiek może go ocalić - jeśli uda mu się odnaleźć święte kamienie - kamień filozoficzny, tablice Totmesa i kamień Majów ...
Kolejna powieść przygodowa australijskiego pisarza, wielbiciela Indiany Jonesa, kontynuacja 'Siedmiu cudów starożytności'.
Od prawie dwóch lat Jack West żyje na australijskiej farmie, wychowuje przybraną córkę i jak ognia unika kontaktu z siłami wojskowymi. Dzięki jego działaniom, od marca 2006 roku na froncie nie zginął żaden Australijczyk. Nietykalność kończy się 21 sierpnia 2007 roku. Żołnierz australijskich sił specjalnych ginie od kuli irackiego rebeliant...
 Max Epper, znany pod kryptonimem Mistrz, odkrywa, ze światu grozi Apokalipsa. Ciemne Słońce, ogromna plama antymaterii, niedługo pochłonie galaktykę. Istnieje Machina zdolna powstrzymać kataklizm, by ją uruchomić potrzeba jednak sześciu świętych kamieni. Miejsce ukrycia czterech z nich jest znane, dwa pozostałe trzeba dopiero odnaleźć...
Kiedy farma Jacka zostaje zaatakowana przez komandosów, ten wie, że nie ma ani minuty do stracenia. Rozpoczyna się szaleńczy wyścig z czasem, który zawiedzie Westa aż do egzotycznych Chin. (źródło opisu)

"Sześć świętych kamieni" to kontynuacja przygód Jacka Westa i jego drużyny z książki "Siedem cudów starożytności". Autor raczy nas powieścią sensacyjno - przygodową w najlepszym jej wydaniu. Już pierwsze kartki wciągają nas w niebezpieczną przygodę - trzeba znowu uratować świat.

Nalot na farmę Jacka Westa, ucieczka z niej, samolot lecący w Burdż al-Arab, odbicie Mistrza z Chińskiego więzienia, Stonehenge, Abu Simbel i niesamowita ucieczka z Egiptu, spotkanie z dzikim plemieniem Neetha, Kapsztad i Góra Stołowa. A wszystko to po to by znów uratować świat. Odszukać święte kamienie i dopełnić rytuał - włożyć kamienie w Machinę. Stawka jest wysoka, ważą się losy świata, czy oddział Wetsa zdąży? ... czy dadzą radę? ... niestety tego się nie dowiemy w tej części. Książka się kończy ... no nie będę zdradzała jak, ale powiem że z niecierpliwością czekam na trzecią część w której będą dalsze losy Westa i drużyny, która ma być wydana w tym roku - "Pięcioro największych wojowników".

Wartka, akcja, przygoda i adrenalina, to podstawy tej książki. Tak jak i w pierwszej części, mamy rozrysowane różne sytuacje, niebezpieczeństwa, pułapki - dzięki temu łatwiej nam sobie wyobrazić i wczuć się w fabułę książki. Czyta się szybko i lekko, a do tego muszę powiedzieć że wciąga. Gorąco polecam.

Moja ocena: 6/6

6 komentarzy:

 1. Nie znam książek tego autora. Trzeba będzie poszukać części pierwszej.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. nie znam autora, pierwszy raz słyszę o tej serii, więc być może w przyszłości dam im szansę ;]

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię czasem poczytać różne wariacje na temat Indiany Jonesa, a ta książka właśnie tak mi się kojarzy:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wysoka ocena, musze poszukać w bibliotece:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam poprzedniej części, ale książka brzmi interesująco. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam pierwszej części ,druga jednak bardzo ciekawa czyta się szybko,trudno się oderwać .
  Kończy się wielką niewiadomą .Z niecierpliwością czekam na dalsze przygody.

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...