wtorek, 17 lipca 2012

Kogutek Ziutek i jego świat

TYTUŁ: Kogutek Ziutek w zerówce
AUTOR: B. Sudoł
WYDAWNICTWO: SKRZAT
STRON: 32
DATA WYDANIA: 2008

Kogutek Ziutek to przemiły mały kogucik, bardzo zadziorny, pomysłowy  i o wielkim sercu. Kogutek Ziutek jest już w zerówce, tu ma przyjaciela jeżyka Jerzego, oraz wielu kolegów. Gdy starsi koledzy dokuczają wiewiórce i chomikowi, Ziutek robi zebranie i postanawiają dać nauczkę misiowi i wilkowi, za znęcani się nas słabszymi. W podzięce jadą na wycieczkę do Zakopanego, gdzie oczywiście nasz Kogutek Ziutek się gubi, ale jak to w bajce bywa, wszystko się dobrze kończy.
W bardzo fajny sposób opowiedziana historyjka o kogutku, a dodam że nie zwykłym tekstem tylko wierszem. W książeczce są kolorowe ilustracje z miłymi i wesołymi zwierzątkami.

Nasz kogutek Ziutek ma całą serie bajeczek autorstwa Beaty Sudoł. Kogutek zabiera nas w różne ciekawe miejsca i przeżywa różne przygody. Zachęcam do sięgnięcia, dzieciom na pewno się spodoba, a i na naszych twarzach - rodziców pojawi się uśmiech :)


Jeżeli nasze dziecko chce więcej kogutka Ziutka to możemy mu podarować serię kogutka - "Ziutek zaprasza do zabawy" - malowanki wodne autorstwa Agnieszki Sabak, gdzie nasze dziecko na pewno z radością będzie za pomocą pędzelka i wody odkrywać wesołe zwierzątka z bajek o kogutku Ziutku.


Nasz kogutek to nie tylko, bajki i malowanki wodne, ale także łamigłówki w serii "Łamigłówki kogutka Ziutka" autorstwa Małgorzaty Porębskiej, książeczki zawierają ciekawe ćwiczenia pozwalające dziecku na rozwijanie umiejętności wczesnoszkolnych.


Inną propozycją Małgorzaty Porębskiej to "Z Ziutkiem rysuję i koloruję", to kolorowanki które przybliżają dziecku świat kolorów, kształtów, zwierząt, rozwijają wyobraźnię.


Jak widać nasz kogutek Ziutek  zapewni naszemu dziecku, miłe,wesołe i rozwijające dni. Miłej zabawy.

4 komentarze:

 1. Sama bym popracowała z Ziutkiem :)
  Fajnie, że jeden bohater pomaga dzieciom w poznawaniu nowych rzeczy.
  Brawa za "wodną kolorowankę" miałam taką w dzieciństwie i była dla mnie hitem!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna ciekawa pozycja dla maluchów. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. całkiem przyjemna pozycja dla dzieciaczków :D

  OdpowiedzUsuń
 4. już niedługo może zapoznam się z bohaterem bliżej :)mówiąc niedługo, czyli za kilka lat, pozdrawiam:)

  http://mieedzykartkami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...