sobota, 5 stycznia 2013

Wyzwania czytelnicze na 2013 rok.

źródło

Jak wspominałam Wam wcześniej w 2012 roku uczestniczyłam w czterech wyzwaniach, które bardzo mi się podobały i będę chciała je dalej kontynuować. Ale chyba jestem szalona, bo zgłosiłam się jeszcze do dwóch dodatkowych wyzwań na ten rok czyli będę próbowała uczestniczyć w sześciu wyzwaniach ... czy podołam? ... zobaczymy? ...  a jeżeli nawet nie, to przecież czytanie ma być dla nas przyjemnością, a nie udręką :)

Wyzwanie 1 - "Z półki" - pomysłodawczynią wyzwania jest Basia z Wrót Wyobraźni. Celem wyzwania jest sięganie po książki z własnej półki,  książki zakupione przed 2013 rokiem. O samym wyzwaniu możecie więcej dowiedzieć się TUTAJ
Ja wybrałam na ten rok
Poziom 3 – liczba przeczytanych książek “z półki” – 11-15Wyzwanie 2 - "Niezapomniane lektury z naszego dzieciństwa", pomysłodawcami akcji są Książkówka i Leger. Akcja polega na czytaniu lektur szkolnych, każdy miesiąc inna klasa, choć teraz reguły trochę się zmieniły, a dokładniej czas ich czytania, wszystkiego możecie dowiedzieć się TUTAJ

Teraz czytamy lektury klasy IV Szkoły Podstawowej:
 1. "Pinokio" - C. Collodi
 2. "Akademia Pana Kleksa" - J. Brzechwa
 3. "Tajemniczy ogród" - F. H. Burnett
 4. "O krasnoludkach i sierotce Marysi" - M. Konopnicka
 5. "Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i Stara Szafa" - C. S. Lewis

Wyzwanie 3 - "Polacy nie gęsi, czyli czytajmy polską literaturę!" , wyzwanie u AnnRk. Wyzwanie zachęca nas do czytania naszych polskich autorów, trwa od 12.10.2012 do 30.09.2013. Więcej o samym wyzwaniu TUTAJ
Wyzwanie 4 - "Trójka E-Pik", wyzwanie u Sardegny.  W każdym miesiącu czytamy literaturę  z zaproponowanego gatunku. Będą również zmiany w wyborze gatunków, ale o wszystkim możecie dokładniej dowiedzieć się TUTAJ.

Kategorie czytelnicze na styczeń to:
książka, której wątek oparty jest na autentycznych wydarzeniach
powieść, której akcja dzieje się w polskim mieście
książka, która jest częścią serii (może być to część pierwsza, albo kolejna)Wyzwanie 5 - "Pod hasłem", pomysłodawczynią wyzwania jest Ejotek. Wyzwanie trwa od 01.01.2013 do 31.12.2013, w każdym miesiącu czytamy książki pod innym hasłem. Więcej o samym wyzwaniu TUTAJ.

Hasło na styczeń: "Imię"


Wyzwanie 6 - "Czytamy kryminały", wyzwanie u anetapzn , jak już sama nazwa mówi czytamy kryminały, minimum jeden na dwa miesiące, raz na dwa miesiące będzie podany kraj, lub region świata z którego będziemy czytać kryminał. TUTAJ o wyzwaniu dowiecie się więcej.

w styczniu i lutym 2013r. czytamy kryminały polskie i skandynawskie (czyli z akcją rozgrywającą się w Polsce i Skandynawii lub też autorów pochodzących z Polski lub Skandynawii).


Jak widzicie zaszalałam :) ale wyzwania brzmią interesująco  na pewno mobilizują mnie do sięgnięcia po książki, których np. nie chciałam przeczytać, a tym samym mogło ominąć mnie coś naprawdę dobrego. Całe moje zmagania z wyzwaniami możecie na bieżąco śledzić w zakładce WYZWANIA

Jeżeli również bierzecie udział w jakiś wyzwaniach to życzę Wam wytrwałości w ich realizacji i przyjemności z czytania książek :)

14 komentarzy:

 1. Podziwiam cię, że bierzesz udział w tylu wyzwaniach i trzymam w kciuki za powodzenie w realizacji swojego celu.
  Ja nigdy nie biorę udziału w tego typu akcjach, bo potem mam problemy z dotrzymaniem ,,słowa''.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo, życzę wytrwałości i powodzenia! Ja się dopiero rozkręcam, więc na razie żadnych wyzwań. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. trzymam kciuki za dobre czytelnicze wyniki :)
  ja mam na liście 12 wyzwań....

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też poszalałam z moimi wyzwaniami, ale mam trochę inne kategorie. Może też sobie zsumuję wszystkie wyzwania na 2013 w jednym poście :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzeczywiście, dużo ciekawych wyzwań pojawiło się w tym roku :)
  Tobie równiez życzę wytrwałości!

  OdpowiedzUsuń
 6. Sporo Ci się tych wyzwań uzbierało! Ja biorę udział w dwóch, trójce i gęsiach, że tak powiem. ;) Jestem z nich zadowolona. Często pochłaniają dużo mojego wolnego czasu, a jeszcze zostaje nauka, więc póki nie jestem na studiach to nie dokładam sobie wyzwań. ;) Ale Tobie życzę powodzenia, byś w tej szóstce sobie radziła i miała ogromną przyjemność z czytania książek!

  OdpowiedzUsuń
 7. Spora liczba wyzwań, aż zazdroszczę Ci determinacji. :))

  OdpowiedzUsuń
 8. "Niezapomniane lektury..."też się załapały u Ciebie. Yuppi! :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Biorę udział w tych wyzwaniach co Ty (poza "Czytamy kryminały") i kilku innych. W sumie uzbierało się ich 10.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeśli chodzi o wyzwania, które podałaś, to biorę udział w "Z półki" oraz "Polacy nie gęsi". :) Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...