poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Olgierd Nassalski MIC - "Rok Wielkiej Przygody"

źródło
TYTUŁ: Rok Wielkiej Przygody
AUTOR: O. Nassalski MIC
WYDAWNICTWO: PROMIC
DATA WYDANIA: 2015

STRON: 206

Czy pamiętacie ten wyjątkowy dzień który miał miejsce przed laty, dla jednych będzie to pięć, dziesięć lat dla innych dwadzieścia, trzydzieści i więcej lat, ale myślę że każdy z nas TEN dzień pamięta - wyjątkowy, uroczysty, napełniający nasze serca miłością i zapraszający do przyjęcia ciała Jezusa. Dzień naszej Pierwszej Komunii Świętej, kiedy to przyjęliśmy po raz pierwszy Komunię Świętą - mały, biały opłatek który dał nam siłę i napełnił nasze serca miłością. Pamiętacie TEN dzień? na pewno tak :) Teraz sami będąc rodzicami, ciociami, wujkami, chrzestnymi musimy naszym dzieciom, pomóc przygotować się do tego ważnego dnia.  Książka "Rok Wielkiej Przygody" będzie nam w tym bardzo pomocna, a i dla dzieci będzie również fascynującą i pouczającą lekturą.

fot. Melania K.

Głowni bohaterowie książki to Tomek - który przygotowuje się do Pierwszej Komunii Świętej i jego rok młodsza siostra Kasia. Oboje są bardzo przejęci przygotowaniami do tego wielkiego wydarzenia, Kasia wspiera Tomka - chodzi z nim na nabożeństwa i próby, wspólnie rozmawiają i tłumaczą sobie to czego dowiadują się na lekcjach religii, rozmawiają o tym z rodzicami i oczekują od nich rzetelnych wyjaśnień. Oboje chcą dokładnie pojąć i zrozumieć co ich czeka, na co się przygotowują i poznać odpowiedzi na pytania, zdarzenia, opowieści których nie rozumieją - przygotowują się na przyjście Pana Jezusa, na wyruszenie z Nim w dalszą drogę w swoim życiu.


fot. Melania K.

Kasia i Tomek jak każde dzieci łobuzują, kłócą się, szarpią, dokuczają, ale z dnia na dzień kiedy poznają przykazania i życie Jezusa, dowiadują się że umarł za nas na krzyżu, za nasze grzechy, byśmy mogli dostąpić Królestwa Niebieskiego. Oboje w każdym swoim dniu, zabawie, pracy, szkole doszukują się działalności Jezusa, szukają Pana Boga i potrafią naprawiać, przebaczać, pomagać. Gdy przychodzi TEN wielki dzień Tomek jest gotowy, rozumie jaki to jest ważny dzień, że dopiero teraz przed nim zaczyna się prawdziwa przygoda z Jezusem, że w każdy dzień będzie z Nim.fot. Melania K.

Książka nie tylko dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej pomoże w zrozumieniu co ich czeka, ale także zacznie przygotowywać i te mniejsze, oraz będzie również dla starszych które mają już TEN dzień za sobą pomocna w pamiętaniu jaki był on ważny. "Rok Wielkiej Przygody" to książka która będzie i dla nas rodziców bardzo pomocna, nie tylko w uświadomieniu dzieciom na co czekają i dlaczego TEN dzień jest taki ważny, ale pomoże nam w łatwy i przystępny sposób przekazać te wszystkie ważne informacje naszym dzieciom, a i my sami być może przypomnimy sobie rzeczy o których zapomnieliśmy. fot. Melania K.

Książka ma za zadanie nie tylko przygotować dzieci i nas na TEN wielki dzień, ale pokazuje również jak w naszym codziennym życiu jest obecny Bóg, jak  jest przy nas -  pociesza, pokazuje drogę, towarzyszy nam w każdy czas. Tylko od nas zależy czy będziemy podążać z Nim, czy odwrócimy się od Niego.

"Wielka przygoda z Panem Bogiem nie kończy się dla Kasi i Tomka. Trwa nadal. 
I twoja przygoda ma trwać przez całe twe życie.
Nie tylko na tym świecie ale i w przyszłym życiu.
Do takiej najpiękniejszej przygody zaprasza nas Pan Jezus" [1]


Książka jest bardzo pięknie wydana, kolorowe ilustracje dopełniają przekazu książki, język prosty i przystępny, duże litery. Książkę możemy czytać wspólnie z dzieckiem jak i dla samego młodego czytelnika który będzie ją czytał samodzielnie będzie w pełni zrozumiała. Idealna na prezent dla dzieci które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej jak i do powiększenia własnej domowej biblioteczki.

[1] Olgierd Nassalski MIC "Rok Wielkiej Przygody", PROMIC, 2015, str. 197

Moja ocena: 6/6


Za możliwość przeczytania książki dziękuję pani Agnieszce z Wydawnictwa PROMICKsiążkę przeczytałam w ramach wyzwań:


6 komentarzy:

 1. Bardzo lubię tego typu książeczki są mądre i potrafią przyciągnąć dzieci:) Ach Pierwsza Komunia, kiedy to było? ;) a mimo wszystko ten dzień pozostaje w pamięci:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała jako prezent komunijny. Na razie nie mam nikogo w takim wieku, ale będę o niej pamiętać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę o niej pamiętać, gdy będę szukać prezentu na Pierwszą Komunię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna propozycja dla rodziców. Będę polecać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Według mnie książka idealna, by dopełnić przedkomunijną naukę dziecka.

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli mnie odwiedziłeś/aś, będzie mi miło jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza. Komentarze wulgarne i anonimowe, będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...